kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 30 Haziran 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sağlam'dan Rüştü'ye destek

Yeni Haber
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, milli takımdaki performansı nedeniyle eleştirilere maruz kalan kaleci Rüştü Reçber'e destek verdi.

Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rüştü'nün Avrupa Şampiyonası'nda yediği goller nedeniyle eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Sağlam, ''Rüştü gelmiş geçmiş en iyi kalecilerden bir tanesi. Futbolun içinde bu tür şanssızlıklar yaşanabiliyor. Bir maç önce Rüştü'yü kahraman ilan edenler, bir maç sonra maalesef değişik değerlendirmeler yapabiliyorlar. Bu anlayıştan vazgeçmemiz lazım'' diye konuştu.

Çek Cumhuriyeti kalecisi Cech'in dünyanın en iyi kalecilerinden biri olduğunu, ancak yaptığı hata ile takımının çeyrek finale çıkamadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Ama bu maç sonrası taraftarları onu gönülden alkışlayabiliyorsa bizim de bu anlayışa ulaşmamız gerekiyor. Olayları günlük değerlendirmeyelim. Ne bir maçta oyuncularımızı kahraman yapalım, ne de kötü oynadığı bir maçtan sonra hain yapalım. Değerlendirme kültürümüzü değiştirmek zorundayız.''

''İSTANBUL'DAKİ ÇALIŞMALAR İYİ GEÇTİ''

İstanbul'da yaptıkları çalışmaların çok olumlu geçtiğini ifade eden Sağlam, ''Oyuncularımızın verdiğimiz programı uygulamış olması beni memnun etti'' dedi.

Yarın yapacakları laktat testiyle İstanbul'daki çalışmaları tamamlayacaklarını anlatan Sağlam, ''Herhangi bir sakatlıkla karşılaşmamamız da bizim için sevindirici. Bütün oyuncularımın arzusu üst seviyedeydi. Hepsinin aynı anda kampa katılmaları, istekleri, özverileri ilerisi için bizi umutlandırıyor'' şeklinde konuştu.Gökhan Zan'ın takımda kalıp kalmayacağının kendi kararına bağlı olduğunu yineleyen Sağlam, yeni transferler Sivok ve Zapotacny'nin bu akşam İstanbul'a geleceklerini ve Avusturya kampında kendileriyle birlikte olacağını söyledi. Sağlam, Higuain ve Schildenfeld'in ise kampa katılmayacaklarını ifade etti.

Ertuğrul Sağlam, altyapıdan (A) takım antrenmanlarına aldığı oyunculardan da memnun olduğunu belirterek, ''Kamp döneminde performanslarını değerlendirip, onlardan sezon içinde yararlanmayı düşünüyorum'' dedi.

AA