kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Haziran 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Gece kulübünde izdiham:12 ölü

Yeni Haber
Meksika'da, polisin bir gece kulübüne düzenlediği baskın sırasında çıkan izdihamda 12 kişi hayatını kaybetti.

Başkent Meksiko'nun Emniyet müdürü Joel Ortega, Meksiko'nun Nueva Atzacoalco bölgesinde bulunan News Divine kulübünde gençlere uyuşturucu ve alkol satıldığı ihbarını değerlendiren polisin baskınında çıkan olaylarda 3'ü polis, 9'u genç toplam 12 kişinin öldüğünü, 13 kişinin de yaralandığını söyledi.Joel Ortega, olayların ardından aralarında gece kulübü sahibinin de olduğu 39 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Ortega, kulüp sahibinin, okulların kapanmasını kutlamak üzere eğlenmeye gelen kalabalığa polislerin onları tutuklamak için geldiği anonsunu yapması üzerine panik çıktığını anlattı. Olay anında kulüpte kapasitesinin üstünde, yaklaşık 500 genç ve tek bir acil çıkış kapısı olduğunu belirten Ortega, panik ile herkesin acil çıkış kapısına yöneldiğini kaydetti.

Meksiko Emniyet Müdürü Ortega, gece kulübünün yeterli güvenlik önlemi almadığı için geçen yıl kapatıldığını, ancak bu yıl yeniden açıldığını hatırlattı. Ortega, yerel basında çıkan polisin gece kulübüne gaz bombası attığı ya da ateş açtığı haberlerini ise yalanladı.

AA