kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Haziran 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kirayı indirdiler, kuru sabitlediler!

MELTEM ERSOY
AVM'lerde kira indirimi uygulaması İstanbul'a sıçradı. City's, Astoria ve Kale Outlet indirim kararı alırken, bazı AVM'ler kur sabitledi..
Sonbahardan bu yana perakende sektöründe süregelen durgunluk, bir süredir perakendeci ve alışveriş merkezlerini (AVM) pazarlık masasına getirmişti. Ankara'dan gelen kira indirimi haberlerinin ardından, İstanbul'da da kira indirimleri başladı. Astoria Alışveriş Merkezi kiralarda yüzde 10 ila 25 arası, City's de yüzde 25 indirim yapma kararı alırken, Güngören'deki Kale Outlet Center da, yaz aylarına yönelik yüzde 10 kira indirimi yapacağını açıkladı. Uygulama kararı, yaz aylarında ziyaretçi sayılarının düştüğü göz önünde bulundurularak alındı.

MALİYET PAYLAŞILIYOR
Perakendeciye kira indirimi yapmak yerine başka uygulamaları tercih edenler de var. Bunlardan biri, Alışveriş Merkezi ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Zafer Plaza, Korupark, Korumax ve Deepo Outlet'in sahibi, Ankamall'un ortağı Aziz Torun. Özellikle son dönemde açılan alışveriş merkezlerinin bu tür uygulamalara ihtiyaç duyduğuna işaret eden Torun; nisan, mayıs ve haziran ayları için kirada kur sabitleme uygulamasına geçtiklerini söyledi. Torun, 75 YTL'lik alışveriş yapana sinema bileti ya da hediye çeki gibi kampanyalarla da hem alışveriş merkezini hem de perakendecileri desteklediklerini dile getirdi.
Haberin fotoğrafları