kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 17 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

"Milli Takım dağılıyor mu?"

Yeni Haber
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İsveç'e 2-0, Rusya'ya da 1-0 yenilen ve grubunda puansız olarak son sırada yer alan 2004 yılının Avrupa Şampiyonu Yunanistan Milli Takımı'nın dağılma noktasına geldiği öne sürüldü.

Yunan basın-yayın organlarına göre, Yunanistan Milli Takımı kalecisi Antonis Nikopolidis'ten sonra, takımın savunma oyuncusu Paraskevas Antzas da turnuva bitiminde futbolu bırakacağını açıkladı.

Yunan basını, milli takımı oluşturan kadronun büyük bölümünün 32 yaş ve üstü oyunculardan meydana geldiği, 6-7 yıl öncesine kadar oyunuyla göz dolduran ekibin kısa zamanda dağılacağı yorumunda bulundu.

Takımın ''ağır toplarından'' 37 yaşındaki kaleci Andonis Nikopolidis'in ayrılma kararının az çok beklendiği, 32 yaşındaki Paraskevas Antzas'ın bırakma kararının ise kelimenin tam anlamıyla şaşkınlık yarattığı kaydedilen yorumlarda, ekibin ''temel taşı'' olan oyuncularından birçoğunun aynı kararı almaya yakın olduğunu belirtildi. Basın-yayın organları, Kostas Halkias ile Stelyo Yannakopulos'un 34, Yannis Gumas, Angelos Basinas, Traianos Dellas ve Nikos Liberopulos'un 33 yaşında olduklarına dikkati çekti.

Öte yandan Yunanistan Futbol Federasyonu (EPO) Başkanı Vasilis Gagacis'in açıklamalarına yer veren Ta Nea gazetesi, EPO Başkanı'nın ''Umarım, futbolu bırakan oyuncularımızı diğerleri takip etmez'' ifadesini okurlarına taşıdı.

Gazete Gagacis'in, ''Herhangi bir yanlış yapıldığında tüm eleştirilerin hedefi haline gelen Nikopolidis başta olmak üzere, kararını duyduğumda hayrete düştüğüm ve değiştirmeye çalıştığım Antzas'a da tüm kalbimle teşekkür ederim'' diye konuştuğunu kaydetti.

Ta Nea, bazı futbolcuların federasyon başkanı ile ilişkilerinin iyi olmadığına dikkati çekti. Özellikle Dellas ile Liberopulos için bunun geçerli olduğunu ve bu durumun alacakları kararda rol oynayacağı değerlendirmesinde bulundu.