kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 17 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kötü oynayarak turu geçtik

Yeni Haber
A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Nihat Kahveci, İspanyol spor gazetesi As'ta yayımlanan röportajında, Çek Cumhuriyeti'ne karşı attığı 2 golle ilgili ''Hayatımın en mutlu 3 dakikasıydı'' dedi.

Çek Cumhuriyeti'ne karşı son dakikalarda gelen galibiyeti ''inanılmaz'' olarak yorumlayan Nihat, ''İlk golü atmak maçın kilit anı oldu. Kalecinin konsantrasyonu bozuldu. 0-2'den 3-2 yapmak Avrupa Kupaları'nda sıkça görülen bir olay değil. Bu iki gol, kariyerimin en önemli golleriydi'' açıklamasında bulundu.

''Cech ile konuştun mu'' sorusuna Nihat, ''Hediyesi için teşekkür etmek için mi? Hayır, hayır... Sadece maç sonunda teselli etmek için yanına gittim o kadar'' cevabını verdi.Kendini kahraman gibi değil, ancak sorumluluk sahibi biri olarak hissettiğini kaydeden Türk futbolcu, milli takıma güvenilmesi gerektiğini, gençler ve tecrübeli oyunculardan oluşan büyük bir uyuma sahip olduklarını ve daha üst yerlere ulaşabileceklerini söyledi.Fatih Terim için ''Takımın ruhu, hepimizin saygısını alıyor''

değerlendirmesini yapan Nihat, çeyrek finaldeki Hırvatistan maçı içinse ''Gerçekte, iyileştirmemiz gereken çok yanımız var. Kötü oynayarak turu geçtik ve şimdi iyi oynama zamanı geldi. Halkımızın gururu için oynuyoruz'' yorumunda bulundu.

AA