kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 8 Haziran 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Best-seller Papa

YASEMİN TAŞKIN
YASEMİN TAŞKIN
Papa'nın 'Nasıralı İsa' isimli kitabı bir yıl içinde 2.5 milyon adet sattı. Kitabın satışından 2 milyon Euro elde edildi... Ratzinger Vakfı'na aktarılan para yoksul çocukların eğitimi için kullanılıyor.....
Katoliklerin ruhani lideri Papa 16'ncı Benedict dünyanın eserleri en çok satan yazarlarından da biri... Papa'nın kaleme aldığı iki ciltlik "Nasıralı İsa" adlı eseri bir yılda tam 2.5 milyon kopya satarak en çok satanlar listesine 8 numaradan girdi. Kitap listede Paolo Coelho ve Wilbur Smith gibi ünlü yazarları da geride bıraktı. Ve kitabın satışından 2 milyon Euro kâr elde edildi. Papa kitabı 2005 yılında henüz bu göreve gelmeden önce yazmaya başladı ve kitabın 6 bölümünü de seçildikten sonra yazdı. Tanrı'yı bulmak için kendi içinde çıktığı büyük yolculuğu anlattığı kitap edebi açıdan da son derece başarılı olarak yorumlanıyor. Teolog olarak 132 kitap, kısa deneme ve kitapçık kaleme alan Papa'nın eski eserleri de piyasada yok satıyor. Bu nedenle Papa'nın bugüne kadar yazdığı bu eserler "Vatikan Yayınları Kitabevi" tarafından toplandı.

DİĞERLERİ 3 MİLYON SATTI
Papa'nın kaleme aldığı "Tanrı Aşktır", "Umutla Kurtulmak" isimli eserleri de 3 milyon adet satıldı. Papa şimdi bu üçlemenin son kitabı "Aşk Gerçekte" üzerinde çalışıyor. Papa'nın eserlerinden elde edilen gelir Ratzinger Vakfı'na aktarılıyor. Elde edilen gelirle okumak isteyen fakir çocuklar okutuluyor.
Haberin fotoğrafları