kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Emekli maaşı ödemeleri değişti

Yeni Haber
Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşma sonrasında emekli aylıklarını ödemeye başlayan PTT, yığılmaları engellemek amacıyla ödemeyi her ayın 5'i ile 9'u arasında yapacak.

PTT tarafından yapılan açıklamada, 2 Haziran'dan itibaren yaşlı ve özürlüye üç ayda bir yapılan ödemelerin 5 güne yayıldığı bildirildi. Doğum tarihlerinin son rakamı bir ve altı olanlara ayın beşinde, iki ve yedi olanlara ayın altısında, üç ve sekiz olanlara ayın yedisinde, dört ve dokuz olanlara ayın sekizinde, sıfır ve beş olanlara da ayın 9'unda ödemeye yapılacağının altı çizilen açıklamada, ödemelerin resmi tatil gününe rastlaması halinde ise takip eden ilk iş gününde aynı şekilde ödemelere devam edileceği belirtildi.

85 yaş üzerinde olanlar ile özürlülük oranı yüzde 70'in üzerinde olan yaklaşık 250 bin yurttaşın ödemelerinin ise PTT tarafından gönderilen yazıya olumlu cevap vermesi durumunda evlerinde yapılacağı ifade edilen açıklamada, bu çalışmalarla yığılmaların önüne geçilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile PTT Genel Müdürlüğü arasında 27 Mayıs'ta yapılan protokol ile 1 milyon 250 bin yaşlı ve özürlüye üç ayda bir yapılan ödemeler, 3 bini aşkın PTT işyeri aracılığı ile yapılmaya başlamıştı.

(ANKA)