kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Gökhan Mendi Nazan Somer

Worldcard, 'İdeal' ile 10 milyonu aştı

Fortis, Yapı Kredi ile kredi kartında işbirliği yaparak Worldcard markasını kullanmaya başladı. Worldcard kullanıcılarının sayısı 3 banka ile yapılan ortaklıklarla 10 milyon kişiye ulaştı..
Fortis ve Yapı Kredi Bankası kartta işbirliğine gitti. 1 milyon kullanıcısı olan Fortis İdeal Kart artık Fortis Worldcard markası altında hizmet verecek. Fortis Perakende Bankacılık Grubu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Mendi, perakende bankacılıkta büyümeye odaklandıklarını ve önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde 3 milyon kart kullanıcısına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Mendi, kartta Fortis olarak büyümek yerine Worldcard markası altında rekabet edeceklerini belirterek, "Türkiye'de kredi kartı alanında hâlâ büyük potansiyel var. Türkiye'de kredi kartı işi avantaj sağlamak üzerine kurulu" dedi.

CİRONUN % 85'İ 6 BANKADAN
Kredi kartı faizlerine sınırlama getirmeye yönelik kanun teklifi ile ilgili gelişmeleri yakından izlediklerini ifade eden Mendi, sektörün muhakkak etkileneceğini, ancak büyümeye odaklandıklarını bildirdi. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Yönetimi Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer ise kartta faiz sınırlamasının faydaları kısıtlayacağını ve müşterilerin zarar göreceğini kaydederek, kredi kartının sürekli kredilendirecek bir enstrüman olmadığının altını çizdi. Nazan Somer, Worldcard'ın 7 milyonu aşkın kullanıcısı ve 200 bin üye işyeri ile oluşturduğu platformun Anadolubank ve Vakıfbank ile yaptıkları işbirlikleri hayata geçtikten sonra 10 milyonu aşkın bir müşteriye ulaşacağını söyleyerek, "Ciro açısından pazarın yüzde 85'i 6 bankanın cirosu ile gerçekleşiyor. Pazarda zaten markalar anlamında konsolidasyon mevcut" dedi.