kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Demir Adam’ filminde oynayan ünlü aktör, genellikle küçük bütçeli filmlerde oynamayı seviyor.

Robert Downey Jr. hakkında bilmediğiniz 10 şey

'Demir Adam'ın yakışıklı aktörü Robert Downey Jr.'ın zamanlar saati 8 cent'e çalıştığını biliyor muydunuz? Us dergisi ünlü aktör hakkında bilinmeyenleri derledi..
1- Demir Adam için deneme çekimlerine katıldı. Hollywood'un usta aktörlerinden birisi olmasına rağmen Robert Downey Jr. 'Demir Adam' filminin deneme çekimlerine katıldı. Yönetmen Jon Favreau'yu başarılı performansıyla etkileyen ünlü aktör, rolü almayı başardı ve çekimlere başladı.

2- İlk kez 5 yaşında kamera karşısına geçti. Ünlü aktör 5 yaşındayken 'Pound' adlı filmle kameraların karşısına geçti. Downey Jr. daha sonra bu deneyimi, "Başlangıç için oldukça başarılı olduğumu söyleyebilirim" sözleriyle tanımlayacaktı.

3- 'Saturday Night Live' adlı programın kadrolusuydu. Ünlü aktör Joan Cusack ve Dennis Miller ile birlikte 'Saturday Night Live' adlı programın 1985-86 yılları arasında kadrolu oyuncusuydu.

4- Müzisyen Moby en iyi çocukluk arkadaşıydı. Los Angeles'a taşınmadan önce New York'ta çocukluğunu geçiren ünlü aktörün en iyi çocukluk arkadaşı ünlü müzisyen Moby idi.

5- Sarah Jessica Parker'la tam 7 yıl aşk yaşadı. Ünlü aktör uzun süre 'Sex and The City'nin yıldızı Sarah Jessica Parker'la aşk yaşadı. 1984 yılında aşk yaşamaya başlayan çift, 1991 yılında yollarını ayırdı. Çiftin ayrılmasına Downey Jr.'ın bitmeyen gece gezmeleri neden olarak gösterildi.

6- Bir zamanlar saati 8 cent'e çalışıyordu. 1999 yılında uyuşturucu kullandığı için hapse giren ünlü aktör, hapishanenin mutfağında saati 8 cent'e çalışıyordu.

7- Ünlü arkadaşları ona yardım etmek istedi 8 yaşındayken esrarla tanışan ünlü aktör ardından kokain ve eroinle de tanıştı. Oyunculuğa başladığı yıllarda alkolün esiri haline gelen ünlü aktörü, önce Jodie Foster daha sonra da Sean Penn tedavi ettirmeye çalıştı. Hatta Penn, onun evinin kapısını kırarak içeri girdi ve onu rehabilitasyon kliniğine yatırdı.

8- Müzik kariyeri de vardı 'Ally McBeal' dizisinde de oynayan ünlü aktör, dizide şarkıcılıkta olan hünerini de ortaya koydu.

9- Kung Fu yapıyor Robert Downey Jr. 2001 yılından bu yana haftada 6 gün profesyonel olarak kung fu sporuyla ilgileniyor.

10- Oğlunun adı omzunda Downey Jr.'ın sağ omzunda oğlunun adı Indio yazılı bir dövmesi var.
Haberin fotoğrafları