kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Portekiz bizi iyi tanır

Fatih DOĞAN- Süleyman GÜLTEKİN
Levent Kızıl, SABAH'a yaptığı açıklamada, EURO 2008'de kendileri için en büyük engelin Portekiz olduğunu belirterek, "Onlar Türkiye'yi iyi tanır. Korkumuz yok" dedi..
Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, "Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nda çok iyi bir futbol oynayacak ve herkese tekrar bu arenada olduğumuzu hatırlatacağız" dedi. Kızıl, "Şampiyonanın favorisi olarak Portekiz gösteriliyor. Biz ilk maçtaki rakibimiz olan Portekiz'i A takım düzeyinde 1996 ve 2000'de iyi oynadığımız maçlarda elimizden kaçırdık. Ancak şu anki A takımın kadrosunu oluşturan Portekiz'in Cristiano Ronaldo, Quaresma, Nani gibi futbolcuları bizim çocukları Ümit Milli Takım'dan çok iyi tanırlar. Benim Ümit Milli Takım Sorumlusu olduğum dönemde takımlar seviyesinde bugünkü takımı oluşturan Ronaldo, Nani ve Quaresma'lı takıma karşı Tuncay, Servet, Volkan ve Hamit'li kadromuzla 4-2 burada yendik, 2-1'le de Portekiz'de yenip kupa dışı bırakmıştık. Türkiye'yi onlar çok iyi bilirler. Şimdi sıra A Milli Takım çatısı altında karşılaşmaya geldi. Futbolcularımız bu psikolojiyle maça çıkacak. Korkmuyoruz, çocuklar da 'yendik, yine yeneriz' diyor"

"YARALARI SARDIK"
Kızıl kamp dönemlerini de şöyle değerlendirdi: "Antalya'da stres atıldı. Almanya'daki kampta yaralar sarıldı, eksikler giderildi. Özellikle, Hamit, Servet ve Gökhan Zan'ın iyileşmesi önemliydi. Üst düzey futbolcunun olduğu bir yerde mükemmel bir uyumla, birlik ve beraberlik sağlandı. Çok güzel bir kenetlenme var. Mevlüt bu ekibe ilk kez katılıyor. O bile arkadaşları ile hemen kaynaştı. Yöneticilik tecrübemle söyleyebileceğim, bu ortam başarının en büyük teminatıdır. Almanya'dan bir örnek vereyim. Slovakya maçında attığımız golden sonra kulübeye bakmak lazım. Her zaman sahadakiler sevinir, ama kulübede sevinmek farklıdır. Kamp çok güzel geçti ve geçiyor.

"AYRINTILAR HESAPLANDI"
Kampta her iş uzmanları tarafından mükemmel bir organizasyon içinde gerçekleşiyor. Futbolcuların sıkılmadan çalışması çok önemliydi. Bence Almanya Milli Takımı başta olmak üzere sayısız üst düzey takıma kondisyon ve beslenme hizmeti veren Amerikalı Scout Piri ve arkadaşlarının kullanılması Türkiye'nin her türlü yeniliğe ne kadar açık olduğunu göstermesi açısından çok önemli. Başarı için her küçük ayrıntının hesaplanması bizim için rahatlatıcı bir durum oldu."
Haberin fotoğrafları