kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
FB TV'de Futbol Zirvesi programına konuk olan ve İhsan Topaloğlu'nun sorularını yanıtlayan Aziz Yıldırım, programda neşeli anlar da yaşadı.

Kaçan şampiyonluğu kabul edemiyorum

F.Bahçe Başkanı Yıldırım, Zico'yla ilgili konuşurken, "Geçen sezon kaçan şampiyonluğu kabul edemiyorum. Herkes hata yaptı. Şimdi bu hataları gidermek için görüşmeler yapıyoruz" dedi ..
Uzun süredir merakla beklenen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın FB TV konuşması, dün gerçekleşti. İhsan Topaloğlu'nun sorularını yanıtlayan Yıldırım, Zico ile devam edilip edilmeyeceği sorusuna, "Ben geçen sezon şampiyonluğun kaçmasını kabul edemiyorum. Burada herkesin eksikleri oldu. Yönetimin de, teknik heyetin de, sporcuların da... Şu anda Zico'nun avukatı ile görüşmeler sürüyor. Ve ağırlıklı olarak geçen sezon bize şampiyonluğa mal olan eksikleri giderme yönünde görüşüyoruz. Anlaşabiliriz ama anlaşamayabiliriz de... Böyle bir durumda da sorun yok. F.Bahçeliler rahat olsun" dedi.

SEBEBİNİ BİLİYORUM
Camia olarak geçen sezon üzüldüklerini söyleyen F.Bahçe Başkanı, "Elimizdeki kadro itibarıyla rahat kazanabilirdik. Yürüye yürüye şampiyon olmamız lazımdı. Ama yeterince konsantre olamadık. Bizim için Türkiye'de şampiyon olamamak başarısızlıktır. Her açıdan Türkiye'nin en iyisiyiz. Her şeyiniz var ve bunu başaramıyorsanız bir yerlerde eksik var demektir. Ben bunların sebeplerini biliyorum; ortadan kaldıracağım. Rahatlık bazen insanlara zarar verir" diye konuştu.

SORUMLU OLAN KARIŞIR
Yıldırım, teknik heyete müdahale konusunda ise, "Kulüpte herkesin bir görevi ve sorumluluğu vardır. Başkan ve yöneticiler herkesi denetler. Bir sorumluluk varsa, müdahale doğaldır" dedi. Yayından sonra Zico'nun avukatıyla kulüpte uzun süren bir görüşme yapan Yıldırım, ücret ve yeni kondisyoner için anlaşma sağladı. İki taraf arasındaki tek sorun başkanın soyunma odasına girmesini eleştiren Zico'nun kardeşi Edu. Bu sorun da aşılırsa imza töreni yapılacak.