kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

F.Bahçe G.Saray'ı kurtardı

Yeni Haber
Usta kalem Hıncal Uluç, Fenerbahçe'nin Emre Belözoğlu'nu transfer etmesini değerlendirdi. Uluç "Polat eğer Emre'yi getirseydi, Galatasaray camiası fena halde bölünecekti. F.Bahçe, Adnan Polat'ı büyük sıkıntıdan, bölünmekten kurtardı" dedi.

Uluç, FOTOMAÇ'taki köşesinde şöyle yazdı;

"Fenerbahçe, Adnan Polat'ı büyük sıkıntıdan kurtardı. Çünkü Adnan Polat transferi yapacaktı ve Galatasaray camiası fena halde bölünecekti. Benim gibi düşünenlerin sayısı çok fazla. Emre'den gelecek hayır, Allah'dan gelsin. Emre geri dönerse, Galatasaray'a ihanetin yolu açılır. 'Arkadaş sen 3 kuruş için Galatasaray'ı sat. Biz yarın sana yine kırmızı halı döşeriz. Sen de cakalarla geri döner, omuzlarda taşınırsın' demek olur. Oysa 'öyle bir ibreti alem tavır alınmalı ki bir daha kimse Galatasaray'ı satmayı aklından geçirmesin' düşüncesinde olanların sayısı çok fazla. Benim Galatasaraylı futbolcuların içinde en sevdiğim Okan'dır. Bunu defalarca da yazdım. Çok da farklı bir adamdır. Ben Emre'nin peşinden gittiği için Okan'ı dahi affetmedim, Galatasaray'a gelmesini istemedim ki Okan bu oyunun bir parçasıydı, planlayıcısı değil. Bütün işin beyni Emre'ydi.

Gelelim Fenerbahçe'ye... Fenerbahçe, Emre'yi alabilir. Geçen sene, sezon içinde 30 tane söyleşi yaptıysak, bu 30'unda da ben "Fenerbahçe'nin bir oyun kurucuya ihtiyacı var" dedim. İşte oyun kurucu. Ama Fenerbahçe'deki bütün kararları tek başına alan Aziz Yıldırım, yönetim kurulunu kukla gibi kullanan Aziz Yıldırım doğru mu yaptı, şüpheliyim!.. Çünkü Aziz Yıldırım'ın amacının Fenerbahçe'ye bir orta saha oyuncusu bir oyun kurucu almak olduğunu düşünmüyorum. Açık ve seçik. Aziz Yıldırım bu transferi Galatasaray'a entegre olarak yaptı. Galatasaraylılara caka satıyor. 'Bakın ben sizin alacağınız, bunca yıllık Galatasaraylı bir oyuncuyu istersem alırım.' Ama yanılıyor. Psikolojik olarak yanılıyor. Çünkü Galatasaray'ı bölünmekten kurtardı. Oyun kurucu olarak bu kadar paraya Emre alınır mı? Newcastle'a, Emre'ye ödeyeceği parayı birleştirdiğin zaman bu 17 milyon euro'yu buluyor. Bunu Türk parasına çevirsek 32.5 milyon YTL. Bu paraya kimler alınabilir?

Emre geçen sene Newcastle'da bir maç oynamadı. Kevin Keegan teknik direktör olduktan sonra hiç maçı yok. 2 dakika dahi sokmadı oyuna. Şimdi senin niyetin bir oyun kurucu almaksa ve bu Emre ise bu Emre bütün bir sezon İngiltere'de oynamamışsa, işte Türkiye'nin İsviçre'deki maçları, senin için güzel bir fırsat. Kendin gidersin ya da inandığın uzmanlarını gönderirsin, 'Şu Emre'yi izleyin bakalım. Bana hizmet eder mi, etmez mi? Ben buna aşağı yukarı 20 milyon euro'ya yakın para vereceğim; değer mi değmez mi bir bakın bakalım' dersin. Eğer yangından mal kaçırmıyorsan. Ama Aziz Yıldırım'ın kafasında futbolcu almak yok, Aziz'in kafasında Galatasaray'a ceza vermek var. Galatasaray'a ceza verme uğruna Fenerbahçe'nin 20 milyon euro'sunu sokağa atabilir. O kafada bir adam Aziz Yıldırım. Futbolcu analizi yapıyor olsa beklerdi. Turnuvadaki performansına göre karar verirdi. Ayrıca Emre'nin ciddi bir sakatlığı oldu İtalya'da... Hatta hasta olduğu hikayesi var. 'Ayda bir İsviçre'ye gidip tedavi oluyor' diyorlar. Söylenmedik şey yok Emre hakkında..."

* YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...