kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Haziran 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

ÖSS öncesi gürültü yasağı

Yeni Haber
Mardin Valiliği, 15 Haziran'da yapılacak ÖSS öncesi gürültü yasağı getirdi.

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, sınav tarihlerinde düğün, nişan ve sünnet konvoyu gibi faaliyetlere yasak getirildiğini açıkladı.

Mardin ve Kızıltepe ilçesinde de Öğrenci Seçme Sınavı yapılacağı belirten Vali Mehmet Kılıçlar, Mardin'de 8 bin 480 aday sınava katılacağını söyledi.

Kılıçlar, Mardin merkezde 31, Kızıltepe ilçesinde 10 okul olmak üzere toplam 41 okulda sınav gerçekleştirileceğini ifade eden Kılıçlar, "Sınava girecek öğrencilere danışmanlık hizmeti verilecektir. İlimiz merkezinde 2, Kızıltepe ilçesinde 1 adet danışma bürosu oluşturuldu. Adayların 14 haziran cumartesi günü sınav yerlerini görmeleri ve 15 Haziran pazar günü başlayarak, Anadolu Lisesi, Milli Piyango Lisesi, Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu ve İstasyon Cumhuriyet meydanından sınav yerlerine rahatlıkla ulaşabilmeleri amacıyla saat 07. 00'den başlayarak ücretsiz otobüs seferleri yapılacaktır. Bu nedenle gençlerimizin yıllarca çalışarak hazırlandıkları, kendileri ve aileleri açısından hayati öneme haiz bu sınava sağlıklı olarak katılabilmeleri için herkesi duyarlı davranmaya davet ediyoruz." dedi.

CİHAN