kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 31 Mayıs 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kuzey Irak'a hava operasyonundan son görüntüler

Yeni Haber
Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait 9 barınak, 3 malzeme stok yeri ve 4 muhtelif tesisin 29 Mayısta yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alındığını belirterek, teröristlerin bulunduğu tespit ve teyit edilen hedeflerin hepsinin tam isabetle vurulduğunu ve vurulan tesislerdeki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

*OPERASYONDAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Genelkurmay Başkanlığı, 29 Mayıstaki hava operasyonuna ilişkin görüntü ve fotoğrafları basın kuruluşlarına dağıttı. Konuya ilişkin olarak Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgi notunda, şunlar kaydedildi:

''Irak'ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, 29 Mayıs 2008 günü saat 11.00'den itibaren Hava Kuvvetlerine mensup uçaklarımız tarafından yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır.Teröristlerin bulunduğu tespit ve teyit edilen hedeflerin hepsi tam isabetle vurulmuş ve vurulan tesislerdeki teröristler etkisiz hale getirilmiştir. Terörist kayıpları konusundaki değerlendirme çalışmaları devam etmektedir.

İcra edilen operasyonda, terör örgütüne ait 9 barınak, 3 malzeme stok yeri ve 4 muhtelif tesis kullanılamayacak şekilde tahrip edilmiştir.Vurulan hedefler arasında, sınırdan sızma ve Türkiye'de eylem yapma hazırlığında olan bir grup teröristin toplanma bölgeleri de bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadelesini yurt içinde ve yurt dışında artan bir güç ve kararlılıkla sürdürecek ve Irak'ın Kuzeyinin terör örgütü için güvenli bir bölge olmadığı tüm kesimler tarafından öğrenilecektir.''

AA