kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 27 Mayıs 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Fran Logan

Avustralyalılar şaşkına döndü

Dünya siyasetinin en sakin ülkelerinden Avustralya'da son bir yıldır skandalların ardı arkası kesilmiyor... Başbakan ve bir parti liderinin ardından Enerji Bakanı, Fran Logan'ın da bir sunucuya 'grup seks' teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.....
Amerika ve Avrupa'da yaşanan skandallardan uzak, son derece sakin hatta monoton bir siyasi yaşama sahne olan Avustralya'da şu son bir yıldır skandalların ardı arkası kesilmiyor. Avustralya Başbakanı Kevin Rudd'un New York'un ünlü striptiz kulüplerinden çıkmadığını itiraf etmesinin ardından, Batı Avustralya Muhafazakâr Parti lideri Troy Buswell'in koltuk fetişisti olmasının anlaşılmasından sonra ülke yeni bir skandalla daha sarsılıyor.

'SADECE ŞAKAYDI'
Skandalın kahramanı ülkenin Enerji Bakanı Fran Logan... Bakan ABC televizyonunun partisinde bir kadın sunucuya "grup seks" teklifinde bulunduğunu dün kabul etti. Skandal ismi açıklanmayan sunucunun ülkenin önde gelen gazetelerinden The Australian'a hafta sonu röportaj vermesiyle ortaya çıktı. Genç kadın Noel vesilesiyle düzenlenen özel bir geceye Batı Avstralya Enerji Bakanı'nın son derece sarhoş bir şekilde katıldığını, partideki genç kızlardan gözünü alamayan Bakan'ın kendisine "grup seks yapma teklifinde" bulunduğunu söyledi.

'BAKAN ÇOK SARHOŞTU'
Gazeteye konuşan genç kadın bu teklif karşısında son derece aşağılandığını hissettiğini söyledi. Bakan yaşananı ve söylediğini kabul etti. Ancak o dönem de genç kadın ile iş dolayısıyla yakınlaştıklarını ve genç kadının da söylediklerinin "espri" olduğunu anlayıp kahkahalarla güldüğünü söyledi. Ve yaptığında iki dost arasındaki şakalaşma dışında bir şey olmadığını belirtti. Partiye katılan konuklar ise Bakan'ın çok sarhoş olduğunu, aklının başında olmadığını söyledi.
Haberin fotoğrafları