kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Mayıs 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Baykal'a İngiltere'de ceza şoku

Yeni Haber
Ahmet Görmez bildiriyor İngiltere'de trafikle ilgili yasalardaki bir açık nedeniyle CHP lideri Deniz Baykal adına 120 pound'luk (300 YTL) trafik cezası kesildi. Ceza ödenmediği sürece katlanacağı için Türkiye'deki Deniz Baykallar, bu ülkeye girişinde büyük bir sürprizle karşılaşabilir.

CHP lideri Deniz Baykal'dan, İngiltere'ye girişinde yüklü bir miktar ödeme yapması istenebilir. Bunun nedeni de Londra'da adına kesilen bir trafik cezası. İngiltere'de kimlik ve ehliyet taşıma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlenen bir trafik suçunda, eğer yaralanma ya da ölümle sonuçlanmamışsa suçu işleyen kişiden adı ve adresi talep ediliyor. Kimi zaman araç sahipleri burada yalan söylemeyi tercih ediyor.

İngiltere'de trafik cezalarını polis değil belediyeye ait görevliler kestiği için, bu görevlilerin kişi hakkında doğrulama yapması her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu nedenle İngiltere'de Türk ünlüler adına pek çok kez trafik cezası kesilebiliyor.

BAYKAL UYANIK TÜRKLERİN KURBANI

Türklerin bu "uyanıklığının" son kurbanı CHP lideri Deniz Baykal oldu. Deniz Baykal adına 24 Şubat 2008 tarihinde saat 22.38'de Londra'nın Güneybatısında bulunan Kidbrooke Park bölgesinde otobüs hattını aracıyla işgal ettiği gerekçesiyle ceza kesildi. Cezanın aradan geçen 3 ay boyunca ödenmemesi nedeniyle Baykal'a ikinci uyarı dün yapıldı.

Ancak bildiri, Deniz Baykal adını kullanan kişinin adres olarak gösterdiği Türk mahallesi Green Lanes'deki kapalı bir kahvehaneye teslim edildi.

Bildirimde, söz konusu belgenin dikkate alınmaması halinde cezanın katlanacağı ve 5 gün içinde 180 pound'a (440 YTL) çıkacağı uyarısı yapıldı. Yine aynı belgede, cezanın ödenmesinin reddedilmesi halinde konuyla ilgili dava açılabileceği belirtildi.

CHP lideri Deniz Baykal dışında Türkiye'de aynı adı taşıyan İstanbul'da iki kişi bulunuyor.

(ANKA)