kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Mayıs 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Hüsnü Özyeğin

Kimse bize 'SABAH-atv ihalesine girme' diye telkinde bulunmadı!

Fiba Grubu patronu Hüsnü Özyeğin, Vatan gazetesinin haberini yalanlayarak, "Hiç kimse bize 'SABAH-atv ihalesine girme' şeklinde bir telkinde bulunmadı" dedi..
Fiba Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, hiç kimsenin kendilerine "SABAH-atv ihalesine girme" şeklinde bir telkinde bulunmasının söz konusu olmadığını belirtti. Özyeğin, dün Doğan Gazetecilik'e satılan Vatan gazetesinde yer alan "O işadamı Hüsnü Özyeğin" başlıklı haberle ilgili yaptığı açıklamada, 1987 yılında kurduğu Fiba Grubu'nun, 13 ülkede, 62 şirkette, 46 ulustan 12 bin çalışanı bulunan, finans ve finans dışı alanlarda faaliyet gösteren bir topluluk olduğunu hatırlattı.

BAYKAL İLE 6 YILDIR GÖRÜŞMEDİM
Grubun özellikle Finansbank'ın satışı sonrasında aktif olarak yeni yatırım olanaklarını araştırdığını, şu anda dahi masasının üzerinde onlarca yeni proje ve yatırımcılardan gelen tekliflerin değerlendirilmeyi beklediğini ifade eden Özyeğin, şunları kaydetti: "SABAH-atv ihalesine girip girmeme konusunda da grubumuzda fikir jimnastiği yapılmıştır. Stratejik ve mali değerlendirmeler sonucunda bu ihaleye girilmemesine karar verilmiştir. İhale şartnamesi gereğince gerekli olan önyeterlilik başvurusunda olmamız, ihaleye katılım niyetimizin oluşmadığının göstergesidir. Dolayısıyla tarafımıza hiç kimsenin 'ihaleye girme' şeklinde bir telkinde bulunması söz konusu olmamıştır. Ayrıca haberde sayın Baykal'ın bizzat benimle konuşarak gelen duyumların teyidini aldığı iddia edilmektedir. Bu da tamamen gerçek dışıdır. Zira ben sayın Baykal ile en son 6 yıl kadar önce 100 kişinin hazır bulunduğu bir dost yemeğinde el sıkıştım ve o günden bu yana kendisiyle hiç görüşmedik. Bu arada Türkiye'de en yüksek gelir vergisi ödeyen ikinci işadamı olarak yılda 1-2 defa sayın Başbakan ile ülke ekonomisindeki gelişmeleri istişare etmemi kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum."