kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Mayıs 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Buzları erittiler

Yeni Haber
Aralarında soğuk rüzgarlar estiği ileri sürülen ve uzun süreden beri bir araya gelmeyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Hüyrinnisa Gül'ün, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'ın eşi Margit Fischer onuruna çay davetinde bir araya geldi.

*FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrunisa Gül'ün, Türkiye'de bulunan Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'ın eşi Margit Fischer onuruna çay daveti verdi. Dışişleri Bakanlığı konutunda verilen davete Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da katılırken birbirlerine samimi görüntü verdikleri görüldü.

UZUN SÜREDİR GÖRÜŞMÜYORLARDI

Hayrünnisa Gül ile Emine Erdoğan arasında uzun süreden beri bir soğukluk yaşandığı haberleri Ankara kulislerinde en çok konuşulan konuların başında gelmişti. İki fist-lady en son Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından yine Dışişleri Konutu'nda bir yemekte bir araya gelmişlerdi. Birbirleriyle konuşmuyor söylentileri İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in Türkiye ziyareti sırasında da gündeme gelmişti. Emine Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde verilen resepsiyona, Hayrünnisa Gül de İngiliz Büyükelçiliği'ndeki doğum günü kutlamasına katılmamıştı.

(ANKA)