kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Mayıs 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Günaydın 
SİNAN AKYÜZ
Kadınlar&erkekler&ilişkiler

Modernleştirilmek istenen Türk erkeğinin hali harap!

Birlikte olduğunuz kadın sizi modernleştirip tepe tepe kullanmak istiyor. Sizinle sadece 'çıkar birlikteliğini' düşlüyor. Pek çok erkek ise geleneksel kültürün verdiği hakları korumak istiyor.
Delikanlı bir Türk erkeği olarak şunu söylemek istiyorum: Türk kadınlarının bizlere dayattığı modernleşme çalışmalarına karşıyım! Çünkü Türk erkekleri modern kültürde eziliyor, dışlanıyor, bastırılıyor ve kadınlar tarafından süründürülüyor. (Bekir N.)

Açık konuşmak gerekirse, ben 'modernleşme!' üstüne fazla yorum yapacak bir durumda değilim. Ama erkeklerle kadınlar arasındaki ilişkilerden söz açıldığı zaman, elimin tersiyle de bir kenara itemem. Bu yüzden de gardımı!' alıp, 'tavrımı!' koyuyorum. Ve bunun arkasından da soruyorum: "Kadınlar erkekleri modernleştirerek ne elde etmek istiyor?" Her Türk kadını bir kere geleneksel kültürün sağladığı hak ve ayrıcalıkları istiyor. Ayrıca modern kültürün kendilerine verdiği tüm hak ve ayrıcalıklara da göz kırpıyorlar.

KADININ İŞBİRLİKÇİSİ LIGHT ERKEK!
Kadınlar buna karşın geleneksel kültürün verdiği 'görevleri!' neredeyse tümüyle reddediyorlar. Modern kültür de zaten kadına pek görev vermediği için, onlar da bu yüzden 'modern erkek!' istiyorlar. Onların en büyük işbirlikçileri de 'feministler' ve 'light erkekler!' Bu noktada erkek okurlara net bir gerçeği şöyle açıklamak zorundayım. Birlikte olduğunuz kadın sizi modernleştirerek tepe tepe kullanmak istiyor. Sizinle sadece 'çıkar birlikteliğini!' düşlüyor. Peki, Türk erkeği bu gerçekleri bildiği için mi modernleşmeye direniyor? Bence "Evet!" Onlar da geleneksel kültürün verdiği hakları ve görevleri kadınlara karşı korumak istiyorlar. 'Ofsayda düşmek!' istemiyorlar. Kadınların tanımladığı kültürde 'modern olmak!' ne yazık ki erkekliğin ofsayt pozisyonudur. Erkeklerin bütün haklarının elinden alındığı, görevlerinin daha fazla artırıldığı bir kölelik düzenidir. Kısacası diyeceğim o ki, modernist kadınlar haklarını en üst düzeye çıkarıp, görevlerini en alt seviyeye düşürmeye çalışıyorlar. Hiçbir şey yapmadan her şeye sahip olmak istiyorlar.