kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 18 Mayıs 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

"Madonna lokumu" piyasaya çıktı

Yeni Haber
Son albümünün ilk parçasında ''Turkish delight'' (Türk lokumu) ifadesini kullanan ünlü ABD'li şarkıcı Madonna'ya destek için daha önce bir kutu lokum gönderen Adanalı lokumcu, afrodizyak özellikli olduğunu belirttiği ve adını ''Madonna'' koyduğu son ürününü piyasaya sürdü.

Lokumu Yunanistan'a kaptırmamak için verdiği mücadele ile adından söz ettiren, mücadelesi The Times'a bile konu olan Adnan Özdoğru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk lokumunu Yunanistan'ın sahiplenmeye çalışmasını kabullenemediğini ve bu konudaki mücadelesine ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Özdoğru, Madonna'nın kısa süre önce çıkardığı ve dünya genelinde büyük ses getiren albümü ''Hard Candy''nin ilk parçası ''Candy Shop''un sözleri arasında ''Turkish delight'' ifadesini duyduğunda çok mutlu olduğunu, ünlü sanatçıya teşekkür etmek için ABD'deki adresine bir kutu lokum gönderdiğini anımsatan Özdoğru, şunları söyledi: ''Bir süre önce ünlü sanatçıdan lokuma ve Türkiye'ye övgüler dolu elektronik posta geldi. Bu mesaj bizi bir kat daha mutlu etti. Bizim değerlerimize katkıda bulunan herkese elimizden geldiği kadar destek olmalıyız. Biz de bunu yaptık. Ancak bununla yeterli kalamazdık, üzerinde bir süre çalıştığımız afrodizyak özellikli lokumumuza da Madonna adını verdik ve birkaç gün önce bunu piyasaya çıkardık. Çok büyük beğeni aldık.''

Bal ve fıstık karışımdan yapılan yeni lokumun içeriğini sır gibi saklayan Özdoğru, yeni lokumun ''gençlik iksiri'' özelliğiyle son albümünde hareketli parçalarıyla öne çıkan Madonna'nın kişiliğine ve imajına da son derece uygun olduğunu ifade etti.
Özdoğru, ''Şu an için Adana ve İstanbul'daki şubemizde satışa sunulan bu lokumu ihraç da edeceğim, aynı zamanda en kısa sürede özel bir ambalajla ünlü sanatçıya da göndereceğim'' dedi.