kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Mayıs 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Mehmet ve Güllü Kaya çiftinin üçüncü çocuğu Enes yere düşünce top şekerin sapı kırılarak boğazına kaçtı.

'Top şeker' çocuğu öldürdü

Hayati ARIGAN SABAH
Oyun oynarken yere düşen 1.5 yaşındaki Enes'in ağzındaki top şeker boğazına kaçtı. Savcılık anne-babasına soruşturma açtı..
İstanbul Beykoz'da 4 çoçuk babası Mehmet Kaya, kızı Elif'e (9) 2 YTL para verdi. Bakkaldan 6 tane top şeker alan Elif, şekerleri kardeşleri Sümeyye (6) ve 1.5 yaşındaki Enes'e pay etti. Daha sonra Elif ve Sümeyye bahçeye çıkarak oyun oynamaya başladı. Enes de ablalarının peşinden gitmek için ağzında şekerle evin kapısına yöneldi ancak bu sırada yerdeki yastığa takılarak düştü.

SAPI KIRILDI Top şekerin sapının bir bölümü düşmenin etkisiyle kırılırken, şeker küçük çocuğun boğazına takıldı. Bir ilaç firmasında depo sorumlusu olarak çalışan baba Mehmet Kaya duruma hemen müdahale etti ancak nefes alamayan küçük Enes'in kalbi durdu. Baba Kaya boğazından kan gelen küçük çocuğunu hemen Kavacık'taki özel bir polikliniğe götürdü. Beylerbeyi'ndeki bir başka poliklinikten doktor çağırıldı ve özel bir cihazla bir buçuk yaşındaki Enes'in boğazındaki şeker çıkartılarak kalbi tekrar çalıştırıldı.

YOĞUN BAKIMDAYDI Ancak minik Enes'in beyin ölümünün gerçekleştiğini belirten doktorlar, küçük çocuğu yoğun bakım servisine yatırmak için devlet hastaneleriyle temasa geçti. Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Haydarpaşa Numune Hastanesi, yoğun bakım servislerinde yer olmadığını belirterek Enes'i kabul etmedi. En son Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde boş yer bulundu ve minik Enes ambulansla buraya götürüldü. Yoğun bakım servisinde yaşam savaşı veren minik Enes bir hafta sonra hayatını kaybetti. Beykoz Cumhuriyet Savcılığı anne Güllü Kaya ve baba Mehmet Kaya hakkında, "taksirle ölüme neden olmak" suçlamasıyla soruşturma başlattı.
Haberin fotoğrafları