kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 5 Mayıs 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Haber Turu

Yeni Şafak gazetesine silahlı saldırı
Yeni Şafak gazetesinin merkez binasına dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Bir otomobilden açılan ateş sonucu binanın camları kırıldı. Yeni Şafak gazetesinin Bayrampaşa'daki merkez binasına saat 23.50 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Gazetenin gece baskısı için hazırlandığı sırada E-6 karayolu tarafından bir otomobilden 5 el ateş edildi. Kurşunlardan birinin isabet ettiği binada camlar kırılırken, yazı işlerinde çalışan 8 kişi yere yatarak kurtuldu. Olay yerine gelen polis, güvenlik kameralarını ve yola bakan MOBESE kayıtlarını incelemeye aldı.

'AK Partili kadınlar feminizme köle değil'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, "AK Parti kadınları, feminist ideolojinin kölesi olmadılar" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Fırat, partisinin Adana İl Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "AK Parti bu ülkede dayatılmış ezberleri bozdu'' dedi. Fırat şöyle devam etti: "AKP olarak kadına bakış açımız diğer partilerden, toplumun diğer kesimlerinden çok farklı. Kadınla erkek arasında feminist düşüncenin yarattığı felsefi inancın, çatışma ortamının yaratılmasından yana değiliz. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kadınları, feminist ideolojinin kölesi olmadılar, olmayacaklardır. Çünkü biz kadın ve erkeğin birbirinden ayrılmaz birer parça olduğu ve birbirini tamamladığı inancındayız.''

Ecevit'in Madımak şiiri şarkı oldu
Eski DSP milletvekili, yeni CHP Parti Meclisi üyesi ses sanatçısı Faruk Demir, eski genel başkanı Bülent Ecevit'in şiirini, besteleyerek çıkardığı albüme koydu. CHP Kurultayı'nda söylediği türkülerle delegeyi coşturan ve Bilim ve Kültür Platformu'ndan PM'ye girmeyi başaran Demir, Ecevit'in 33 aydının öldürüldüğü Sivas Katliamı için kaleme aldığı "Madımak" şiirini besteledi. Demir, ölümünden önce Ecevit'e dinleterek onayını aldığı şarkısının CHP lideri Deniz Baykal'ın yanı sıra DSP lideri Zeki Sezer tarafından da beğeniyle dinlendiğini anlattı.

Merkez sağda ittifak görüşmeleri başladı
22 Temmuz seçimleri öncesinde hayata geçirilmeye çalışılan ancak hüsranla sonuçlanan "merkez sağda birlik" yine gündemde. 22 Temmuz seçimleri öncesinde DYP ile ile Anavatan'ı birleştirmek üzere harekete geçilmiş ancak DYP, DP adını alıp çatı parti olduktan sonra birleşme yarıda kalmıştı. Bunun sonucunda DP ve Anavatan barajın altında kalırken, DP Genel Başkanlığı'na Süleyman Soylu seçilmişti. Soylu ile Erkan Mumcu son bir hafta içinde 3 kez görüştüler. Görüşmelerin gizli tutulması "Yoğurdu üfleyerek yemek" gerekçesiyle açıklanırken, görüşmelerden 2009 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere dönük bir ittifak beklentisi ortaya çıktı.