kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Mayıs 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
TUTUKLAMA İTİRAZINA RET... Üzmez'in tutuklama kararının kaldırılması istendi. Mahkeme, suçun işlendiğine dair kuvvetli delil bulunduğu için reddetti.

Üzmez: Çapkın ve hovardayım!

İsmet ACAR SABAH
Küçük kız cinsel istismardan tutuklanan Vakit yazarı Hüseyin Üzmez'in "Anne babasının bilgisi vardı" dediği öğrenildi..
Küçük yaşta kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla bir hafta önce tutuklanan Hüseyin Üzmez'in savcılıkta verdiği ifadesinde "Biraz çapkın ve hovardayım" dediği öğrenildi. İlköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez için Baro tarafından atanan avukat Ertan Ertaş'ın yaptığı tutuklama kararına itiraz reddedildi. "Yaşlı oluşu, sabit ikametgâhının bulunması ve kaçma şüphesinin bulunmaması" gerekçeleriyle yapılan itirazı değerlendiren Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Suçun işlendiğine ilişkin kuvvetli delil bulunduğunu, soruşturmanın sürdüğünü ve delillerin tam olarak toplanmadığını" belirterek tutukluluğun devamına karar verdi.

"NİKÂHIMA ALACAKTIM"
Bu arada Hüseyin Üzmez'in, savcılıkta verdiği 1.5 sayfalık ifadede "Biraz çapkın ve hovardayım" dediği öğrenildi. Adliyeye götürülürken gazetecilere "Tüm bunlar komplo. Hepinizle hesaplaşacağız" diyen Üzmez'in ifadesinde genç kızla ilişkisini kızın annesi ve babasının da bildiğini belirterek, "Annesinin ve babasının da bilgisi vardı. Problem yoktu. Nikâhıma alacaktım" diye konuştuğu öğrenildi.