kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Mayıs 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

MHP iptal turuna çıktı

Şenol ATEŞ ANKARA
MHP, Gül'ün 301'inci maddedeki değişikliği onaylaması halinde Anayasa Mahkemesi'ne gitmek için CHP'den destek aradı. Ancak CHP "301 mahkemeye götürülemez" yanıtı verdi..
İLİŞKİLİ HABERLER
MHP iptal turuna çıktı
MHP, büyük tartışmalardan sonra Meclis'te kabul edilen TCK'nın 301'inci maddesi ile ilgili değişikliğin iptal için Anayasa Mahkemesi'ne götürülüp götürülemeyeceğini araştırıyor. CHP ise, "Bu haliyle 301 Anayasa Mahkemesi'ne götürülemez" düşüncesini taşıyor. Dün Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında 301'de yapılan değişiklik için mücadeleden hiç vazgeçmeyeceklerinin altını çizen MHP Grup Başkan Vekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, dün CHP Grup Başkan Vekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay ile bir araya geldi.

'DAHA KONUŞACAĞIZ'
Yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrası, "MHP'nin, TCK'nın 301. maddesinde yapılan yasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi'ne götürmek için CHP'den destek bulup bulmadığının'' sorulması üzerine Şandır, "Üzerinde konuşacağız daha'' dedi. Edinilen bilgiye göre, MHP'lilerin "301 Anayasa Mahkemesi'ne götürülebilir mi?" sorusuna CHP'li Okay, "Bir hukukçu olarak, kişisel görüşüm bu haliyle 301 Anayasa Mahkemesi'ne götürülemez. Eğer, soruşturma izni Cumhurbaşkanı'na verilseydi, o zaman bu yol açılmış olurdu" dedi. CHP konuyu inceleme sözü de verdi.