kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Nisan 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Anneyi izlerken Üzmez'e ulaştılar

İsmet ACAR SABAH
Vakit yazarı Hüseyin Üzmez, fuhuş operasyonu sırasında yakalandı. Üzmez'in taciz ettiği öne sürülen kızın annesi, Üzmez'in banka kartıyla 350 YTL çekti..
İLİŞKİLİ HABERLER
Anneyi izlerken Üzmez'e ulaştılar
Bursa'nın Mudanya ilçesinde düzenlenen operasyonda 14 yaşındaki B.Ç.'ye "cinsel istismar" da bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Vakit yazarı Hüseyin Üzmez'in kızı bir yıldır istismar ettiği, gözaltına alındığı gün de B.Ç.'ye evinde cinsel tacizde bulunduğu belirlendi. Polisin aslında Üzmez'in değil, para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu iddia edilen kızın annesi Livaze Ç.'nin peşinde olduğu, Üzmez'in operasyonun son gününde gözaltına alındığı ortaya çıktı. B.Ç.'nin ifadesinde, "Üzmez'in kendisini sık sık yazlık evine götürüp göğüslerini ve cinsel organını okşayıp öptüğünü, ancak daha ileri gidemediğini" anlattığı öğrenildi. Küçük kızın "Üzmez'i ailece uzun süredir tanıdıklarını, olanları annesine anlattığını, annesinin 'ben uyarırım' demesine rağmen, durumun devam ettiğini" söylediği belirtildi. İnegöl'de bir ilköğretim okulunda öğrenim gören kızın annesi Livaze Ç.'nin, bir süre Üzmez'in yanında çalıştığı öğrenildi. Devlet korumasına alınan B.Ç.'ye psikolojik destek verildiği öğrenildi.

PARA ÇEKİNCE GÖZALTI
Anne Livaze Ç.'nin fuhuş operasyonu kapsamında polisin takibinde olduğu, gözaltına alındığı gün Hüseyin Üzmez'in, kocası işsiz olan Livaze Ç.'yi maddi yardımda bulunmak ve Mudanya'da kendisine ev kiralamak için yanına çağırdığı, Üzmez'in evinden çıkan anne Livaze Ç.'nin bu sırada polisin takibinde olduğu belirtildi. Anneyi takip eden ekipler kadını, Mudanya'daki bir ATM cihazından Hüseyin Üzmez'e ait banka kartıyla 350 YTL para çektikten sonra gözaltına alırken, aynı dakikalarda Mudanya Hasanbey mahallesindeki yazlığından çıkan Üzmez ve yanındaki küçük kız da emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ÜZMEZ İFADE VERMEDİ
Annenin polise, kızıyla Üzmez'i yalnız bırakmakta sakınca görmediğini söylediği ve "Zarar veremeyeceğini biliyordum. Bunun için yalnız bıraktım" dediği öğrenildi. Kızın babası Bekir Ç.'nin "Hiçbir şeyden haberim yok" şeklinde ifade verdiği iddia edildi. Hüseyin Üzmez'in ise poliste "susma hakkını" kullandığı, avukat istemediği, savcılıkta da savunmasını kendisinin yaptığı belirtildi. Yetkililer Üzmez ile Livaze Ç.'nin ilişkisi olduğu yönündeki iddiaların araştırıldığını söyledi. Anne Livaze Ç.'nin zaman zaman Hüseyin Üzmez'den para aldığı iddia edildi. Bu arada Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürülen Hüseyin Üzmez, diğer mahkûmlar tarafından saldırıya uğrayabileceği ve herhangi bir hastalığı olabileceği gerekçesiyle tek kişilik hücreye konuldu.