kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 16 Nisan 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Annesini 21 bıçak darbesiyle öldürdü

İsmet ACAR SABAH
Son bir ayda beşinci evlat dehşeti. Bursa'da 27 yaşındaki Zeynep Dayı, 57 yaşındaki annesini "Kısmetime mani oluyorsun" diye öldürdü..
Son bir ayda Mersin, Ankara, Konya ve Bursa'da yaşanan çocukları tarafından öldürülen annelere bir yenisi daha eklendi. Bursa'da 2 yıl önce eşinden boşanan Fatma Çakır, birisi erkek 4 çocuğu ile ev kiralayıp Alemdar mahallesine taşındı. İzmir'de İlahiyat Fakültesi 3. sınıfta okuyan ve 2 yıl önce psikolojik sorunlar yaşamaya başlayınca okulunu terk eden Zeynep Dayı, 57 yaşındaki annesi Fatma Çakır ile tartışmaya başladı. Genç kız, iddiaya göre "Beni neden evlendirmiyorsun? Kısmetime mani oluyorsun" diye bağırarak annesine bıçakla saldırdı.

SOKAKTA 19 BIÇAK
Evde karnına 2 bıçak darbesi isabet eden anne, kızından kurtulmak için kendini dışarıya attı. Ancak ölüm peşindeydi. Kızı yetişip, bu kez merdivenlerde tam 19 kez annesini bıçakladı. Anne merdivenlerde can verdi. Bu sırada evlerine 20 metre mesafede bulunan Çocuk Şube Müdürlüğü nöbetçileri bağrışmalar üzerine hemen eve koştu ama, yetiştiklerinde yapacak bir şey kalmamıştı. Kronik şizofren tedavisi gördüğü öğrenilen ve sakin olduğu gözlenen Zeynep Dayı "Annenizi neden öldürdünüz?" sorusuna "Ne, annem öldü mü?" diye tepki verdi.

BİR YILDIR PLANLIYORDU
Genç kızın "Bir yıldır bu olayı planlıyordum. Kullandığım bıçağı olaydan yarım saat önce pazardan 4.5 YTL'ye aldım. Annem ve babam 2 yıl önce boşandılar. Annemi öldürürsem, babam geri gelir, beni evlendirir, daha iyi şartlarda yaşarız diye düşündüm" dediği öğrenildi. Bu arada genç kızın herhangi bir ilişkisi ya da erkek arkadaşının olmadığı öğrenildi. Erkek kardeşin askerde, olay anında iki kız kardeşin ise evde olmadığı bildirildi. Anne ve kızın birbirlerine yönelik 3 ayrı şiddet olayı nedeniyle aile içi şiddetten sabıkaları olduğu, ancak annenin "Kızım beni öldürecek" gibi bir şikâyette bulunmadığı öğrenildi. Zeynep Dayı tutuklanarak cezaevine konuldu.
Haberin fotoğrafları