kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 8 Nisan 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
AVUKAT OLMAK İSTİYORDU Baba Nedim Özdoğru, kızı Yeliz’in çok başarılı bir öğrenici olduğunu ve avukat olmak istediğini söyledi. Hiçbir düşmanları olmadığını söyleyen baba, "Şüphelendiğimiz kimse yok" dedi.

Liseli Yeliz ormanda öldürülmüş bulundu

İlhan DEMİRCİOĞLU / SABAH
Sinop Uzungürgen köyünde bir hafta önce kursa gitmek üzere evden çıkan ve bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki lise öğrencisi Yeliz Özdoğru, önceki gün evlerinin 600 metre ilerisindeki ormanlık alanda boğazı bıçakla kesilerek öldürülmüş olarak bulundu. Jandarma kızın cep telefonuna el koyarken, kullandığı e-mail ve MSN adresini de inceleme altına aldı. Yaşanan boğuşmada kızın elinin kesildiği belirlendi. Ayrıca Özdoğru'nun elinde saç ve tırnaklarının arasında deri kalıntıları bulundu.

'DÜŞMANIMIZ YOK'
Baba Nedim Özdoğru, kızının çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve avukat olmak istediğini belirterek, "Her sabah saat 08.00'de okul servisiyle gider, akşam 17.00'de dönerdi. O gün ise servis sabah 09.00'daydı. Ancak kursa geç kalmamak için servisi beklemeden, köyümüze bir kilometre uzaktaki anayola çıkıp Sinop - Erfelek otobüsüne binecekti. Ancak o otobüse binmemiş. Düşmanımız yok. Bu köyde herkes birbirini tanır. Hiç kimseden şüphelenmediğimiz için, evin etrafında arama bile yapmadık" dedi.
Haberin fotoğrafları