kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Mart 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Erdoğan, Selçuk'u Bosna'dan yanıtladı

Ergun AKSOY SARAYBOSNA
Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Başyazarı Selçuk'un, "Gerilimi düşürmeli" mesajına "Bize yapılan hakaretleri nereye koyacağız" diye yanıt verdi..
Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk'un, 'gerilimi düşürme görevi Başbakanındır' mesajına yanıtı, Bosna Hersek'ten verdi. Gerilim konusunda medyayı suçlayan Erdoğan, Selçuk'a "Bana ve partime yapılan hakaretler ne olacak" diye sordu. Erdoğan, "Ben hep uzlaşma mesajları verdim, vermeye de devam ediyorum" dedi. Erdoğan, 4 günlük Balkanlar ziyaretinin ilk durağı Bosna Hersek'te Başbakan Nicola Spiriç ile yaptığı basın toplantısında Türk gazetecilerin "İlhan Selçuk, gerilimin düşmesi için sizin uzlaşma mesajı vermeniz gerektiğini söyledi" sözleri üzerine şunları söyledi:

MEDYA TAHRİKLERİ NE OLACAK?
"Ben hep uzlaşma mesajı verdim, hâlâ da uzlaşma mesajı vermeye devam ediyorum. Maalesef gerilimde medya çok büyük rol oynuyor. Ben de Sayın Selçuk'a söylüyorum ki, yönetiminde bulunduğunuz gazete de dahil olmak üzere, tüm medya gruplarının şu anda tahrik etmek için gerek şahsımla alakalı, gerek partimle alakalı bugüne kadar yaptıklarını ne yapacağız? Diğer medya organlarının tahriklerini nereye koyacağız. Köşe yazarlarının hakarete varan ifadeleri, yorumları nereye koyacağız? Ben her şeyi üstlenirim ama imtiyaz isteyenler de imtiyazdan öte adalet isterlerse çok daha isabetli olur diye düşünüyorum."
Haberin fotoğrafları