kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Mart 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Mahsun Kırmızıgül

'Beyaz Melek'ten Alzheimerlılar'a destek

Özlem AVCI/ MAGAZİN
Mahsun Kırmızıgül, Yaşlılar Haftası için katıldığı bir panelde 'Beyaz Melek' filminin yaşlı oyuncularının, disiplinleriyle gençlere fark attığını söyledi..
İLİŞKİLİ HABERLER
'Beyaz Melek'ten Alzheimerlılar'a destek
Türkücü Mahsun Kırmızıgül, Yaşlılar Haftası nedeniyle Alzheimer Derneği tarafından düzenlenen bir seminere, konuşmacı olarak katıldı. Yaşlı hayranlarının kendisine sorduğu soruları büyük bir içtenlikle yanıtlayan Kırmızıgül; hem yönetip hem oynadığı 'Beyaz Melek' adlı filmin kazandığı başarıda, filmde boy gösteren yaşlı ve emektar oyuncuların rolünün büyük olduğunu söyledi. Yakışıklı türkücü sözlerini şöyle sürdürdü:

SARP SETE HEP GEÇ KALIRDI
"Bu projenin içinde yer alan büyük ustalarımız işlerine çok bağlıydı. Ayrıca gençlere karşı çok büyük bir sevgileri vardı. Nejat Uygur ve Yıldız Kenter sete hepimizden bir saat önce gelirdi. Çekimler sabah 08.00'de bile başlasa, bu durum değişmezdi. Oysa aynı şey, biz gençler için geçerli değildi. Sete en geç Sarp Apak gelirdi. Ustalarımız varlıklarıyla hepimize örnek oldu, bizi motive ettiler."

YASA ÇIKARMAK YETERLİ DEĞİL!
'Beyaz Melek'i çekerken, filmi bir sosyal sorumluluk projesi olarak görmediklerini de belirten Mahsun Kırmızıgül, ekledi: "İnsanlar filmi o kadar sevdi ki, zamanla yaptığımız iş bir sosyal sorumluluk projesi haline geldi. Devletimiz yaşlıların evlerinde bakılmasıyla ilgili bir 'Beyaz Melek Yasası' çıkardı. Bence yaşlıların evlerinde bakılması için verilen maddi katkının yanı sıra, bu insanlara bakabilecek kişiler de yetiştirmek gerekiyor."
Haberin fotoğrafları