kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Mart 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Süleyman Bölünmez

Bölünmez 7 yıl sonra yeniden cezaevinde

Kadir ERCAN - Enis YILDIRIM ANKARA
Eski milletvekilleri Süleyman Bölünmez ve Servet Turgut ile eski PFDK Başkan Vekili Recep Özcan tutuklandı. Bölünmez, 2001'de "akaryakıt kaçakçılığı" suçlamasıyla 6 ay cezaevinde yatmıştı..
Simsar operasyonu kapsamında 4 gündür gözaltında tutulduktan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan 9'u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eski Mardin bağımsız milletvekili ve M-Oil petrol şirketinin sahibi Süleyman Bölünmez 7 yıl aradan sonra tekrar cezaevine konuldu. Süleyman Bölünmez 2001 yılındaki "Fırtına Operasyonu" kapsamında akaryakıt kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla Antalya'da tutuklanmış ve 6 ay cezaevinde yatmıştı. Bölünmez, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Mardin'den bağımsız milletvekili olarak seçilmişti.

RÜŞVET, KAÇAKÇILIK HAKSIZ MENFAAT...
Zanlılardan, eski Türkiye Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Vekili Recep Özcan ile oğlu Orkun Özcan, eski Trabzonspor yöneticisi Recep Ali Hacısüleymanoğlu da tutuklandı. Mahkeme ayrıca, DSİ'de görevli mühendisler Özcan Erçandırlı, Ahmet Turan K. ile Konya'da petrolcülük yapan Ahmet Kişnişçi, eski MHP milletvekili Servet Turgut ve polis memuru İsmail Çömez'i de, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet vermek, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılık, DSİ nezdinde yapılan su kullanım hakkı anlaşmalarında haksız menfaat temin ettikleri" iddialarından tutukladı.

TELEFONLAR 18 AY DİNLENDİ
Soruşturma kapsamında, polisin 2006 yılından bu yana 18 ay boyunca başta eski PFDK Başkan Vekili Recep Özcan'ın yanı sıra, futbol camiasında önde gelen bir- çok ismin telefonunu dinleyip kaydettiği ortaya çıktı. Telefonu dinlenenler arasında Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, Galatasaray menajeri Adnan Sezgin de bulunuyor. Bu kişilerle telefon görüşmesi yapanlar da dinlemeye takıldı.

FB'Lİ YÖNETİCİLERE CEZA RİCASI
Olaylı Beşiktaş-Fenerbahçe maçı sonrasında, Mahmut Uslu, Nihat Özdemir ve Ali Koç'un açıklamalarını hakaret olarak nitelendiren Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın Recep Özcan'la telefonla aradığı belirtildi. İddiaya göre, Cemal Aydın, Recep Özcan'dan, "Bunlara en üst sınırdan ceza verelim" ricasında bulundu. Fenerbahçe Kulübü'nün üç yöneticisine ağır yaptırım uygulanmasında bu konuşmaların etkisi araştırılıyor.

"BU İ...'YE İYİ BİR CEZA VERİLMELİ"
Cemal Aydın'ın Eskişehirspor'un bir maçı için yaptığı telefon görüşmesi de dinlemeye takıldı. Eskişehir'in oynadığı, olaylı maç sonrası Recep Özcan'ı arayan Cemal Aydın'ın, "Eskişehir'e saha kapatma cezası vermeyelim. Başka yolla halledelim" dediği iddia edildi. Eskişehir'e saha kapatma cezası verilmediği öne sürüldü. Malatyaspor'da oynayan bir futbolcunun kırmızı kart sonrası aldığı ceza üzerine Aydın'ın Özcan'ı arayarak "Bu i...'ye iyi bir ceza verilmeli. Aklı başına gelmeli" dediği iddia edildi.