kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Mart 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Akıl hocası İslam düşmanı

ABD'de Cumhuriyetçi başkan adayı McCain'in 'gurusu' olarak geçen rahip, kitabında "İslam, dünyadaki acının sorumlusu. Muhammed vahiylerini şeytandan aldı" diyor..
İLİŞKİLİ HABERLER
Akıl hocası İslam düşmanı
Kasımdaki başkanlık seçiminde yarışan adaylarla ilgili din tartışmaları bitmiyor. Demokrat Parti'nin aday adaylarından Barack Obama'nın Müslüman olduğu tartışmaları sonrası bu kez oklar Cumhuriyetçi Parti'nin adayı John McCain'e çevrildi. Ülkenin önde gelen gazeteci bloglarında, "McCain'in akıl hocası tam bir İslam düşmanı" şeklinde iddialar ortaya atıldı.

'İSLAM BÜYÜK TEHDİT'
26 Şubat'ta Ohio'da düzenlenen bir mitingde onunla birlikte boy gösteren Rod Parsley halka, "O güçlü ve istikrarlı bir muhafazakâr" şeklinde seslendi. Ancak 12 bin üyeli bir kilisenin başında bulunan Parsley, 2005 yılında çıkan "Silent No More" (Artık Sessiz Kalmam) adlı kitabında açıkça İslam'a karşı olduğunu belirtiyor. ABD'nin "ruhsal bir çöküntü" içinde olduğunu öne süren rahip, İslam dininin de en büyük tehditlerden biri olduğunu yazıyor. "İslam: Allah'ın Kandırılması" başlıklı bölümde şu ifadeler yer alıyor: "Amerika bu yalan dinin yok edilmesi üzerine kurulmuştur. Kolomb da 1492'de Yeni Dünya'yı keşfettiğinde İslam'ın ordularını Avrupa'nınkilerle yenme hayalini taşıyordu. İslam, dünyadaki acıların, kanın ve yıkımın sorumlusu"

'ARTIK ZAMANI GELDİ'
Kendisini "Hıristokrat" olarak tanımlayan Parsley, Hz. Muhammed için de "vahiylerini Tanrı'dan değil, şeytanlardan alıyor" diyor. "İslam'ın amacı dünyayı şiddetle ele geçirmek" diyen Parsley, "Biz Hıristiyan bir toplum muyuz? Evet. Zaman gelmiştir" ifadeleriyle bu bölümü bitiriyor. Protestanlığın Baptist inancına mensup McCain'in, partinin sıkı muhafazakâr tabanının desteğini almak için Parsley'nin desteğine çok ihtiyacı olduğu belirtiliyordu.
Haberin fotoğrafları