kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Mart 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Haber turu

Fener'in Ataşehir'deki plan tadilatı onay aldı
Fenerbahçe'nin Ataşehir'de yapacağı spor, kültür ve sosyal tesis projesinin plan tadilatı Büyükşehir Belediye meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan plan tadilatı ile Fenerbahçe Ataşehir'deki 58 dönüm araziye yükseklik serbest bırakılarak 46 bin 175 metrekare inşaat izni verildi. Yapılan plan tadilatını göre bölgede, alışveriş merkezi, açık kapalı spor alanları, sinema toplantı salonları cafe, lokanta huzurevi ile 7 bin metrekare otel yapabilecek. Plan tadilatına göre daha önceki planlarda 1 emsal yapılanma şartlarında kültür tesis alanı ile 0,15 emsal spor tesisi alanında olan arazilerin 0,80 yapılaşma koşullarında spor, kültür ve sosyal tesis alanına alınmasına karar verildi.

Setur'un turizm portalı yenilendi
Koç Grubu bünyesinde bulunan Setur, turizm portalı Bookinturkey.com'un yenilendiğini bildirdi. Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, teknoloji ve turizm alanındaki gelişmeleri takip eden, ve bu gelişmeleri hızla kullanıcıların hizmetine sunan sitenin yenilenen yapısı ile kullanıcalara yeni imkanlar sunduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, www.BookinTurkey.com bireysel kullanıcılarının seyahat edebilme imkanlarının genişletilmesi hedeflenirken, yurt içi online rezervasyon sisteminin yenilendiği ayrıca HSBC advantage kredi kartı sahibi olanların tatilpuanları ile turları online satın alabilecekleri eğer kart sahiplerinin nakitpuanları yetersizse avanspuanlarını kullanarak işlem yapabilecekleri kaydedildi.

Vatan'ın Doğan'a satışına şartlı onay
Rekabet Kurulu, Vatan Gazetesi'nin Doğan Grubu'na satışına ilişkin yapılan başvuruda koşullu izin verdi. Rekabet Kurulu, söz konusu satışa ilişkin başvuruyu geçen yılsonuna doğru ele almıştı. Reuters'a bilgi veren yetkililer Rekabet Kurulu'nun söz konusu dosyanın karara bağlandığını ve imzaların tamamlanmasının ardından bugün bir açıklama yapılabileceğini belirtiyorlar. Kararda, Doğan Grubu'nun Rekabet Kanunu çerçevesinde belirlenen birtakım şartları yerine getirmesi gerekeceği belirtiliyor.

BİM'in 2007 cirosu 2.9 milyar YTL oldu
BİM geçen yıl toplam satışlarını yüzde 34 oranında artırarak 2,9 milyar YTL düzeyine çıkardı. 2007'de yaklaşık olarak her bir buçuk günde bir mağaza açan BİM net karını da yüzde 51 oranında artırdı. BİM'in 2007 yılı brüt karı yüzde 36'lık bir artışla 525 milyon YTL olarak gerçekleşti. Kuruluşun net karı ise 108,5 milyon YTL düzeyine çıktı. BİM CEO'su Jos Simons "Sağladığımız avantajlar ve değerlerle müşteri memnuniyetini daha da yüksek düzeylere çıkartarak büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Çimentoculuğu bırakıp bir ordu çöp topluyoruz
Akçansa Çimento önümüzdeki 3 yıl içerisinde atık ısılardan enerji üretimi, rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklara toplam 40 milyon dolar yatırı yapmayı planlıyor. Akçansa Çimento Genel Müdürü Mehmet Göçmen, şirketin önümüzdeki bir kaç yıl içinde 1 milyon ton atık kullanan bir şirket haline geleceklerini belirten Göçmen, "Bugün çimentoculuğu bıraktık bir ordu insanla çöp peşindeyiz. Türkiye'nin her noktasında çalışma içerisindeyiz" dedi.
Haberin fotoğrafları