kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Mart 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Doğuş Oto gece mesaisine kaldı, kârını üçe katladı

2007'de kârını % 193 artıran Doğuş Otomotiv'in Başkanı Acar, "Esnek olduk, kârlılığımızı artırdık. Ticaride artık gece de servis sunuyoruz" dedi..
Türk otomotiv sektörünün dünya ekonomisine paralel geliştiğini vurgulayan Acar, otomotiv sektöründe büyümeyi gelişmekte olan ülkelerin tetikleyeceğini, bunun Türkiye'yi özel bir konuma getirdiğini ifade etti. Doğuş Otomotiv'in, doğru pazar tahmini ve maliyet kontrolüyle çalışmalarına 2007'de de devam ettigini belirten Acar, "Pazar daralırken kârlılığımızı artırdık. 2007 yılında net kârımızı 3'e katlarken, 113 milyon YTL yatırım gerçekleştirdik. Müşterilerimizin nabzını iyi tuttuk. Örneğin, ticari araç kullanıcısı müşterilerimizin gündüz işlerinden geri kalmaması için servis hizmetinde vardiyayı 2'ye çıkardık. Artık geceleri de servis hizmeti sunup, araçları ertesi gün sabah teslim ediyoruz" şeklinde konuştu.

LOZAN 2009'DA DEVREDE
Doğuş Otomotiv'in, 2007 yılı finansal sonuçlarıyla 2008 yılı hedeflerini paylaştığı toplantıda konuşan Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, "Lozan'da Porsche bayiliği için 5 dönümlük bir arsa aldık. 10 milyon Euro'luk bu yatırımımız 2009'da devreye girecek. Yurtdışında büyümeye devam edeceğiz. 2008 yılında Mısır ve Lozan'dan sonra yeni bir yer açıklaması bekleyebilirsiniz" dedi.

ANKARA DAHA PAHALI
Acar, İsviçre'nin Lozan kentindeki araziyi 1.7 milyon Frank'a aldıklarını, Ankara'da İstanbul yolu üzerindeki 30 bin metrekare kullanım alanlı binaya ise 18 milyon dolar ödediklerine dikkat çekerek, "Lozan'daki arazi İstanbul yolunda bulunan araziden daha ucuz" dedi. Toplantıda söz alan Doğuş Oto CEO'su Ali Bilaloğlu ise yüzde 5 daralan pazarda Doğuş Oto'nun yılı 70 bin 809 adet araç satışı ve 2 milyar 552 milyon YTL ciro ile tamamladığını açıkladı.
Haberin fotoğrafları