kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Mart 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
'HEPSİ BOŞ' Sorgusu sırasında tansiyonu çıkan Ahmet Özal hastaneye götürüldü. Özal buradan ayrılırken soru soran gazetecilere "Hepsi boş" dedi.

Ahmet Özal'ı yakan talimat: Bu işi bitirin

Murat SAVAŞ - Gülay BOZKURT SABAH
Ahmet Özal'ın, su dağıtım ihalesiyle ilgili görüştüğü eski başkan yardımcısına "Bu işi mutlaka bitirin" talimatı verdiği iddia ediliyor..
Edirne merkezli 8 ilde düzenlenen Arasta operasyonunda, hakkında yakalama emri çıkarılan Aydınlı işadamı ve eski belediye başkan yardımcısı Mustafa Selçuk da gözaltına alındı. 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın su hizmetlerinin özelleştirilmesi ihalesinden önce Mustafa Selçuk'la yaptığı görüşmede "Bu ihaleyi mutlaka bitirin" talimatı verdiği, Selçuk'un da kısa süre önce emekli olan Sedefçi'nin yardımcısı Cemil Erdoğan'la bu konuyla ilgili yaptığı konuşmaların teknik takibe takıldığı öğrenildi. Emniyet yetkilileri, Özal'ın operasyona konu olan ihalelere giren firmalarla ilişkileri olduğunu ve bunların "düzgün" ilişkiler olmadığını belirtti.

TANSİYONU ÇIKTI
Ahmet Özal, İstanbul'da gözaltına alınıp Edirne'ye getirildikten sonra gece saat 00.30'da Selimiye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Özal, hastaneden ayrılışı sırasında gazetecilerin soruları üzerine "1-2 gün sonra görürsünüz bir şey olmadığını. Bunlar siyasetin zorlukları, unutmayın bunu'' dedi. Özal, gözaltına alınma nedeniyle ilgili ise "Sadece bazı bilgilere ihtiyaçları vardı. Ondan dolayı'' diye konuştu. Ahmet Özal, Emniyet'te ifade verirken tansiyonunun çıkması üzerine dün sabah saat 09.30'da yeniden Selimiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Bir süre müşahede altında tutulan Özal daha sonra Emniyet'e geri döndü. Özal, hastaneden ayrılışı sırasında gazetecilerin soruşturmanın nasıl gittiği yönündeki soruya "Hepsi boş'' yanıtını verdi. Ahmet Özal'a bir yakını beyaz gömlek ve yemek getirdi. Önceki gün evinde yapılan aramada bulunamayan Mustafa Selçuk'un ise gece polis ekipleri tarafından yakalandığı öğrenildi. Bel ağrısı şikâyeti bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi için ise şoförü tarafından Emniyet'e şezlong tipi özel yatak getirildi.