kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Mart 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Ahmet Mete Işıkara hastaneye kaldırıldı

AA
Yeni Haber
Türk Kızılayı Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, katıldığı toplantının sonunda ''kendini iyi hissetmemesi'' üzerine Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste tedavi edildikten sonra hastaneden ayrılan Ahmet Mete Işıkara, ''Önemli bir sağlık sorunum yok. Sadece soğuk algınlığı şikayetim var'' dedi.

Türk Kızılayı tarafından yapılan ''Toplum Liderlerini Bilinçlendirme Projesi'' kapsamında Muş'ta valilik toplantı salonundaki toplantıya katılan Işıkara, deprem öncesi ve deprem sonrası yapılması gerekenleri slaytlar eşliğinde anlattı.

Deprem konusunda öğretmenlere ve din adamlarına önemli görevler düşüğünü dile getiren Işıkara, ''Öğretmenlerimiz ve din adamlarımız, halkımızın bilinçlendirilmesi için aldıkları eğitimleri doğru şekilde vatandaşlara aktarmalıdır. Deprem öncesi ve sonrası bilinçli davranarak depremin zararlarını ve kayıplarını en aza indirebiliriz'' diye konuştu.

Toplantının bitmesinin ardından kendini iyi hissetmediğini belirten Işıkara, Muş Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Acil serviste doktor kontrolünden geçirilen Işıkara, muayenenin ardından hastaneden ayrıldı.

Hastaneden çıkarken gazetecilere açıklama yapan Işıkara, önemli bir sağlık sorunu olmadığını söyledi.

Yalnızca soğuk algınlığı yakınması olduğunu ifade eden Işıkara, şunları kaydetti:

''Sürekli insanlara tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulunuyoruz. En önemli şeylerin başında gelen sağlık konusunda da tedbirli olunması gerektiği için doktor kontrolünden geçtim. Birkaç yıl önce de Muş'a gelmiş ve yine rahatsızlanmıştım. Fazla önemsememiştim. Daha sonra aniden rahatsızlanıp yemekten kalkarak hastaneye gitmek zorunda kalmıştım. Bu gelişimde de bir kırgınlık hissettiğim için tedbirli davranıp doktora gittim. Ama önemli bir durum yok. Sadece soğuk algınlığı var. Doktorlar ilaç yazdı. İlaç kullanacağız.''

Işıkara, daha sonra dinlenmek üzere, kaldığı otele gitti.