kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Mart 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kışlık almanın tam zamanı

Yeni Haber
Yazlık ürünlerin vitrinleri süslemeye başladığı bugünlerde yüzde 70'lere ulaşan sezon sonu indirimler yapılıyor.

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede arttı son günlerde birçok firma kış sezonunu kapatırken, bazıları hem kışlık hem de yazlık ürünlerini birlikte satıyor.

Genelde yazlık ürünler vitrinleri süslerken, firmaların yaptığı yüzde 70'lere ulaşan sezon sonu indirimler, tüketicilere önümüzdeki kış ayları için daha cazip imkanlarda alışveriş olanağı sunuyor.

Sarar, triko, kaban ve kışlık tek ceketlerde yüzde 50, pantolon ve gömleklerde yüzde 40 indirim yaparken kredi kartına 4 aya kadar taksit imkanı sunuyor. İndirimler sayesinde bir gömlek 24-60 YTL arasında fiyattan alınabiliyor.

Sabri Özel, bütün kışlık ürünlerinde yüzde 35 indirime gitti. Firma 6 aya kadar taksitlerde bu indirimi uygularken, peşin ve kredi kartına tek çekimlerde ilave yüzde 10 indirim daha yapıyor.

Damat Tween ise bütün kışlık ürünlerinde yüzde 50 indirim, peşin ve kredi kartına tek çekimlerde ilave yüzde 5 indirim uyguluyor. Kiğılı da takım elbise, gömlek, pantolon ve kravatlarda farklı oranlarda sezon sonu indirimi yapıyor. İndirimlerle kaliteli bir takım elbise 140 YTL'den başlayan fiyatla alınabiliyor.

Becon da sezon indirimlerle birlikte kredi kartına 10 aya kadar taksit imkanı sunuyor. Firma takım elbise fiyatını 199 YTL'ye kadar çekerken, 3 gömleği 99, 3 pantolonu 139 ve 3 kravatı 39 YTL'ye satıyor.

Pierre Cardin de ''4 yılda bir denk gelir'' kampanyası ile müşterilerine daha ucuza kışlık ürün alma imkanı tanıyor. Firma bütün kışlık ürünlerinde yüzde 50 indirim yapıyor.

Kadın giyimlerden Javelin kışlık ürünlerinde yüzde 70, spor giyim firmalarından LC Waikiki yüzde 40-50, Sevenhill yüzde 70'e varan indirimler uyguluyor. Ayakkabı Dünyası ise yüzde 70'e varan oranlarda indirime giderken kredi kartına 10 aya kadar taksit imkanı sunuyor.

SEKTÖR SON 1 AYDA İŞ YAPTI

Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Algü Örme, Konfeksiyon Ticaret Ltd. Şti. sahibi Mustafa Altuntaş, hazır giyim sektörünün aşırı soğukların yaşandığı, kar yağışının olduğu son 1 ayda güzel iş yaptığını, diğer dönemleri çok durgun geçirdiğini söyledi.

Normalde Mart ayı sonuna doğru yaz sezonu ürünlerin vitrine konulması gerektiğini ifade eden Altuntaş, ''Firmalar hareketliliği sürdürmek, elindeki malı çıkarmak için erken indirime gitti. Bu dönemde kışlık ürünler gerçekten çok ucuzladı. Yüzde 70'lere varan indirimler her zaman olmuyor'' dedi.

(AA)