kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Şubat 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Nihat Özdemir

Özdemir: Kulübe gelme stadın altına gel konuşalım

Enis YILDIRIM ANKARA
Enerji ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen Mavi Hat soruşturmasında polis adeta örgütün belgeselini çekmiş. Gizli izleme yapan polis, Limak'ın önünde bürokratları görüntülemiş..
BOTAŞ'taki bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen Mavi Hat operasyonunda görev yapan polisler, örgütün deyim yerindeyse belgeselini çekmiş. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, soruşturmayı yürüten Kaçakçılık, Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın teknik izleme sonucu kaydettiği telefon görüşmeleri ile gizli buluşmaların fotoğrafları da yer aldı. İddianamede 27 yıla kadar hapsi istenen Fenerbahçe 2'inci Başkanı ve Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir'in de fotoğrafları ve telefon dinleme kayıtları bulunuyor. Özdemir'in, örgütün kurucusu olduğu ileri sürülen ve BOTAŞ'ta özel kalem müdürlüğü yapan Mustafa Şağban'ı bürosunun kapısında karşıladığı ve aynı şekilde uğurladığı görülüyor.

EVDE BULUŞMA
İddianamede suç örgütü lideri olmakla suçlanan müteahhit İbrahim Selçuk'un, sık sık Nihat Özdemir'in bürosuna gittiği, diğer örgüt üyelerinin ise gündüz vakti buluşmanın kendilerini deşifre edeceğinden korktukları için gece evlerde buluştuğu ortaya çıktı. Polis bu ev ve işyerleri kapısında 24 saat nöbet tutarak, evlere ve iş yerlerine giriş çıkış yapanları tek tek görüntüledi.

KARTLAR İMHA EDİLDİ
Telefon dinleme kayıtlarında Nihat Özdemir'in adı çok sık geçiyor. Tuz Gölü ihalesinde rüşvet vermekle suçlanan Özdemir, bu ihaleden çekildikten sonra, dinlendiklerini anlayan örgüt üyelerinin SIM kartlarını da tek tek imha ettikleri belirlendi. Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre, BOTAŞ'taki bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen Mavi Hat operasyonuna 'köstebek' karıştı. Üç polisin Nihat Özdemir'in kardeşi Bahattin Özdemir'in evine kadar giderek, ağabeyinin dinlendiği haberini verdi. Ancak bu polislerin kimlikleri belirlenemedi.
Haberin fotoğrafları