kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Şubat 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

TSK'da emeklilik süresi değişiyor

Yeni Haber
Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan subay, astsubay ve uzman jandarmaların emeklilik haklarına ilişkin usul ve esasları yeniden düzenleniyor.

TSK'ya mensup personelin emekliye ayrılma süresini belirleyen, "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Uzman Jandarma Kanununda Değişiklik Yapılmasına" ilişkin tasarı Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Tasarıyla, emeklilik hakkını kazanan subay, astsubay ve uzman jandarmaların, Ocak ve Şubat ayları dışında Temmuz ve Ağustos aylarında da emekliliklerini isteyebilmelerine imkân verilmesi amaçlanıyor. Bu aylar dışındaki emeklilik istemleri ancak, ilgili kuvvet komutanı, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının hizmet gerekleri itibarıyla uygun görmesi halinde kabul edilebilecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan ve emeklilik hakkını kazanan subay, astsubay ve uzman jandarmalar emekliliklerini mevcut haliyle Ocak ve Şubat aylarında isteyebiliyorlar. Yeni düzenleme ile askeri personel yıl içinde Temmuz ve Ağustos aylarında da isteyebilecekler.

(ANKA)