kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Şubat 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Günaydın 
YÜKSEL AYTUĞ

Kurtlar Vadisi'nin laneti üzerlerine çöktü

Batıl inanışlarım yoktur ama şu Kurtlar Vadisi'nin, eski oyuncuları üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi sadece "tesadüf" ile açıklamakta zorlanıyorum. 2004 ve takip eden yıllarda Vadi'ye yolu düşen pek çok oyuncunun daha sonra rol aldığı diziler her nedense tutmadı... İşte çarpıcı tablo:

OKTAY KAYNARCA: Kurtlar Vadisi'nin Çakır'ı, daha sonra Aşkımızda Ölüm Var, Geniş Zamanlar, İlk Aşkım ve Kuzey Rüzgarı dizilerinde rol aldı. Ancak bu dizilerin hepsi, reyting yarışında rakiplerinden geriye düşüp, yayından kaldırıldı.

SELÇUK YÖNTEM: Kurtlar Vadisi'nin Arslan Bey'i; Rüzgarlı Bahçe, Kız Babası, Kuş Dili ve son olarak da Kuzey Rüzgarı dizisinde şansını denedi. Ancak rol aldığı tüm diziler vaktinden önce ekrana veda etti.

İSTEMİ BETİL: Vadi'nin Laz Ziya'sı da işsiz kalmadı. Ancak Kurtlar Vadisi'nden sonra kamera karşısına geçtiği Dilan ve Mahşer adlı diziler kısa ömürlü oldu.

KENAN ÇOBAN: Kurtlar Vadisi'nde Abdülhey karakterini canlandırmaya devam eden Kenan Çoban, bir ara Ayrılık adlı dizide önemli bir rol üstlendi. Ama dizi kısa sürede buharlaştı.

ÖZGÜ NAMAL: Vadi'nin sevimli ve gözü pek avukatı Elif, senaryo gereği hakkın rahmetine kavuştuktan sonra sinema ve televizyon şovlarına ağırlık verdi. Özellikle sinema filmleriyle büyük bir başarı ivmesi yakaladı. Ancak ikinci ekran denemesi olan Bebeğim, kısa sürede hayal kırıklığına dönüştü.

NİHAT NİKEREL: Başarılı oyuncu, Kurtlar Vadisi'ndeki "dayı" rolüyle gönülleri fethetti. Ancak daha sonra rol aldığı Yaşanmış Şehir Hikayeleri, Ölümüne Sevdalar ve Sevda Tepesi adlı diziler, reyting canavarına boyun eğmek zorunda kaldı.

TARIK ÜNLÜOĞLU: Vadi'de Testere Necmi karakteriyle izlediğimiz ünlü oyuncunun daha sonra rol aldığı Bebeğim dizisi, tıpkı Özgü Namal gibi ona da hayal kırıklığı yaşattı. Kurtlar Vadisi'nde "mevta olmanın" yaradığı tek kişi ise "Baron" Zafer Ergin oldu. Ergin'in rol aldığı Arka Sokaklar dizisi, reyting zaferlerine her hafta bir yenisini ekliyor.