kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 30 Ocak 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

'Deposite'nin yüzde 65'i depo alanı, en önemli müşterimiz Darphane'

EBRU ERDOĞAN
Deposite'nin önemli bölümünün depo alanı olacağını dile getiren Sinpaş Genel Müdürü Demirel, Darphane'nin kıymetli kâğıtlarının da burada saklanacağını söyledi..
İLİŞKİLİ HABERLER
'Deposite'nin yüzde 65'i depo alanı, en önemli müşterimiz Darphane'
Sinpaş Genel Müdürü Oray Demirel, İkitelli'de yer alan ve 9 Şubat'ta açılacak Deposite Outlet Merkezi'ndeki 170 bin metrekarelik inşaat alanının yüzde 65'inin depo olduğunu belirterek, "Her türlü güvenlik önleminin alındığı ve hizmetin alışveriş merkezi anlayışında verildiği depo alanımızı Darphane de kıymetli kâğıtlarını saklamak için kullanıyor" dedi. Deponun lojistik açısından outlet'lerin vazgeçilmezi olduğunu anlatan Demirel, markaların bu nedenle Deposite'yi seçtiğini ifade etti.

4 MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFİ
Deposite'nin özellikle Halkalı ve Başakşehir'de oturanların çekim merkezi olacağını dile getiren Demirel, bir yıl içinde 4 milyon civarında ziyaretçi sayısı öngördüklerini belirtti. Aralarında Mango, YKM, Mudo, Mavi Jeans gibi markaların bulunacağı Deposite'de mağazaların yüzde 90'ının kiralandığını anlatan Demirel, "Alışveriş merkezindeki tasarım ve konsept, bu markalar tarafından çok beğenildi. Her ülkede tek bir outlet mağazası olan Tchibo da Türkiye'de Deposite'yi seçti" diye konuştu. İkitelli'de 36 bin işyeri olduğunu ve bunun 75 bin civarında 'patron' anlamına geldiğine değinen Demirel, açılacak fitness salonuyla, alışverişin yanı sıra İkitelli bölgesinde çalışanlara sağlıklı yaşam hizmeti vereceklerini de dile getirdi.

HAVUZDA 'KADINLAR MATİNESİ'
Deposite'de 4 bin metrekarelik alanda kapalı bir havuzun da yer alacağını kaydeden Demirel, iş saatlerinde daha fazla insan çekebilmek için haftanın belirli günlerinde havuzun sadece kadınlar tarafından kullanılması yönünde çalışmalarının olduğunu söyledi. Outlet'lerin artık zenginler tarafından da tercih edilir alışveriş merkezleri olduğuna dikkat çeken Demirel, şunları söyledi: "Marmara bölgesinde toplasanız 8-10 civarında outlet var. Bunların sayısı giderek artacak. Biz ucuzluğu ön plana çıkarıyoruz ama aslında buradaki mağazalarda sezon ürünleri de satılıyor. Müşteri profiline baktığınızda artık B ve B+ gelir seviyesi olan tüketicinin de parasının karşılığını almak istediği bir dönemdeyiz. Sonuçta onlar da outlet'ten daha ucuza alabileceklerse neden başka bir alışveriş merkezine gitsinler ki?"

110 mağaza bulunuyor
Outlet alanı 49 bin metrekare
Kiralanabilir alan 36 bin metrekare
İnşaat alanı 170 bin metrekare
Kiralanabilir mağ. sayısı 110
Yatırım bedeli 110 milyon dolar
Otopark kapasitesi Bin 750 araç