kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Ocak 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Pamuk'a suikast planı simitçide konuşuldu

Örgüt, Pamuk suikastı planını Erol Ö.'ya simitçide anlattı. Hablemitoğlu cinayetinin ise Alman istihbarat teşkilatının isteğiyle işlendiği öğrenildi..
ERGENEKON terör örgütünün Orhan Pamuk cinayetini ailesi tarafından terk edilen Erol Ö.'ye işletmeyi planladığı ortaya çıktı. Kuvayi Milliye Derneği'nde çaycı olarak işe başlatılan Ö.'ye cinayeti işleme karşılığı 1 milyon YTL paranın verileceği iddia edildi. Erol Ö.'nün son zamanlarda, "Yakında çok para kazanacağım" dediği öne sürüldü. Örgüt yöneticileriyle Beyoğlu'nda bir simitçide buluşup cinayet planlarını yaptığı iddia edilen Ö.'nün bilgisayarında, "Ödüllü işe büyük ödül" şifresinin yer aldığı önü sürüldü. Başbakan Tayyip Erdoğan, Fethullan Gülen ve Fehmi Koru'ya yönelik suikast planları ile Diyarbakır Şehit Anaları Derneği aracının kurşunlanması planlarının ise yarım kaldığı belirtiliyor. Öte yandan örgütün Ortodoks Kilisesi gibi buluşma yeri olarak da kullanılan Veli Küçük'ün Yalova'daki çiftliğinde, örgüt üyelerine silahlı saldırı eğitimi verildiği de tespit edildi.

FİNANSE EDİYORLARDI
Dink, Çiftçi ve Malatya katliamının tamamen provokatif amaçlı eylemler olduğu belirtilirken Hablemitoğlu cinayetinin ise kendilerine finansman kaynağı sağlayan Alman istihbarat teşkilatının isteği üzerine işlendiği ortaya çıktı. Alman istihbarat teşkilatı Hablemitoğlu'nun Türkiye'deki Alman vakıfları üzerinde yaptığı araştırmadan rahatsız olduğu için durumu Küçük''e ilettiği, Küçük'ün de Hoştan'a cinayet emrini verdiği öne sürüldü.