kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Ocak 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Herkesin kıssadan hisse çıkarabileceği bir film: Ulak

Dün vizyona giren 'Ulak'ın yönetmeni Çağan Irmak yeni filmiyle ilgili konuşmuyor, susma nedenini filmi izledikten sonra herkesin anlayacağını söylüyor..
İLİŞKİLİ HABERLER
Herkesin kıssadan hisse çıkarabileceği bir film: Ulak
Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı, başrollerini ise Çetin Tekindor, Yetkin Dikinciler, Hümeyra, Feride Çetin, Şerif Sezer, Zuhal Gencer, Selda Özer ve Mahir İpek gibi birbirinden ünlü oyuncuların paylaştığı 'Ulak' adlı film dün gösterime girdi. 25 kişilik bir çocuk oyuncu kadrosunun da rol aldığı filmde, düzeni bozulmuş bir köye, Zekeriya adlı bir seyyahın gelmesiyle başlayan sır yüklü olaylar anlatılıyor. Çetin Tekindor'un canlandırdığı Zekeriya karakteri, köyün çocuklarına 'Ulak'ın hikayesini anlatarak, onlara umut aşılamaya çalışıyor.

ZAMANI YOK!
'Bana Şans Dile', 'Mustafa Hakkında Her Şey' ve 'Babam ve Oğlum'dan sonra Irmak'ın dördüncü sinema filmi niteliğini taşıyan yapım, zamansız ve mekansız konusuyla dikkat çekiyor. 'Ulak' şimdiye kadar izlediğimiz hiçbir Çağan Irmak, hatta hiçbir Türk filmine benzemiyor. Kimi çevrelerce mesaj kaygılı bir yönetmen olmakla eleştirilen Irmak, bu filmde adalet ve inanç kavramlarını son derece sade bir şekilde masaya yatırıyor.

FARKLI BİR İŞ!
Bugüne kadar çektiği filmler hakkında yorum yapmaktan hiç çekinmeyen Çağan Irmak, yeni filmiyle ilgili konuşmaktan kaçınıyor. Ünlü yönetmen, seyircilerin suskunluğunun sebebini filmi izlediklerinde anlayacaklarını söylüyor. Sinema dergisine konuşan ünlü oyuncular Şerif Sezer, Selda Özer ve Mahir İpek ise, filmin senaryosunu kafalarında canlandırmakta çok zorlandıklarını ve herkesin kıssadan hisse çıkaracağı, sıradışı bir film çektiklerini dile getiriyor.
Haberin fotoğrafları