kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 5 Ocak 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
KÜBA'YA GİTMEK İSTİYORDU... Kazada ölen Tuğçe'nin arkadaşı İpek Tümay "En büyük hayalimiz Küba'ya gitmekti" dedi.

'Tuğçe omzumda uyuyor sandım'

Pervin METİN-Ali BALCI / SABAH
Yılbaşı gecesi Tuğçe'nin öldüğü kazada yanında bulunan arkadaşı İpek Tümay "Başı omzumdaydı. 'Kalk' diye seslendim. Ama uyanmadı" dedi ..
Yeni yıl partisinden dönerken içinde bulunduğu taksiye minibüsün çarpması sonucu ölen 19 yaşındaki Tuğçe Sakarya'nın annesi ve kaza anında yanında olan 18 yaşındaki arkadaşı İpek Tümay, genç kızın kazadan henüz 15 dakika önce çektirdiği fotoğraflara bakarak gözyaşı döküyorlar. Henüz lise son sınıf öğrencisi olan İpek, kaza anında uyuduğunu, çarpmanın etkisiyle uyandığını belirterek, Tuğçe'nin yanaklarına vurup uyandırmaya çalıştığını söyledi. Tümay arkadaşının ölümüne nasıl tanık olduğunu ise şu sözlerle anlatıyor: "Başı omzumdaydı. 'Tuğçe kalk, dişlerim kırılmış' diye seslendim ama uyanmadı. Şaka yapıyor sandım. Başını kaldırdım ve arkaya düştü. Kapılar sıkışmıştı, açamıyordum. Ayakkabılarımı çıkarıp dışarı çıkabildim. Sonra Tuğçe'yi çıkardılar. Üşümesin diye üzerine ceketimi attım."

ANNE: SARILIP BENİ ÖPTÜ
Resim öğretmeni anne Semra Bolat ise, kızının o gece süslendiğini, makyajını kendi elleriyle yaptığını söyleyerek, birlikte geçirdikleri son anları şöyle anlatıyor: "Gitmesini istemedim ama en doğal hakkıydı eğlenmek. Gitmeden bana sıkı sıkı sarılıp çok sevdiğini söylemişti. Asansöre bindi ve tekrar dönüp öptü. Ben kurşunlardan ve bombadan korkarken trafik terörüne kurban gitti."
Haberin fotoğrafları