kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Ocak 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

CarrefourSA'nın Merter arazisi 268 milyon Euro'ya Turkmall'un

CarrefourSA'nın Multi Turkmall ve Apollo'ya sattığı Merter arazisinde Forum Merter yükselecek. 2010'da bitirilmesi planlanan proje 600 milyon Euro'ya mal olacak..
İLİŞKİLİ HABERLER
CarrefourSA'nın Merter arazisi 268 milyon Euro'ya Turkmall'un
Carrefoursa'nın Multi Turkmall ve Apollo Real Estate'e sattığı Merter'deki arazisiyle ilgili anlaşma imzalandı. 268 milyon Euro'ya satılan arazide 2010 yılında açılması planlanan Forum Merter Alışveriş Merkezi, 600 milyon Euro'ya mal olacak.

16 BİN METREKARESİ OFİS
Forum Merter için, Avrupa'da 1.4 milyar dolarlık toplam yatırımı olan Apollo ile yüzde 50-50 ortak olan Multi Turkmall'un CEO'su Levent Eyüboğlu, alışveriş merkezinin 350 bin metrekare inşaat alanı, 150 bin metrekarelik de kiralanabilir alanı olacağını söyledi. Forum Merter'in 2010 yılında hizmete gireceğini dile getiren Eyüboğlu, şöyle konuştu: "Projede Carrefour hipermarket, sinema, yerli ve yabancı markaların bulunduğu 300'e yakın mağaza ve yeme içme alanları yer alacak. Merter projesinde, alışveriş ve yaşam merkezinin yanı sıra, 16 bin metrekarelik ofis alanı da bulunacak." CarrefourSA tarafından daha önce yapılması planlanan, temeli atılan ve Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen alışveriş merkezinde, aynı mimarlık şirketiyle çalışmaya devam edilecek. Projenin yeni yüzü Forum Merter için bazı değişiklikler yapılacak.