kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 18 Kasım 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Trabzon kârı yine erteledi faizi yöneticilere fatura etti

Trabzonspor'da Sportif AŞ bir kez daha temettü ödeme tarihini erteledi. 16 Ocak'a ötelenen ödemenin faizini yöneticiler cebinden karşılayacak..
Ziya Doğan ile yollarını ayırdıktan sonra Ersun Yanal ile anlaşan Trabzonspor'da Sportif AŞ bir kez daha temettü ödeme tarihini ertelemek zorunda kaldı. Daha önce 20 Kasım'da yapılacağı açıklanan kâr payı ödemesi bu kez de 16 Ocak 2008'e ötelendi. Önceki gün borsaya yaptığı açıklamada Trabzonspor Sportif AŞ, yatırımcıların 2 erteleme sebebiyle uğrayacakları zararın tazmini için ödemenin faiziyle birlikte yapılacağı açıklandı. Trabzonspor Sportif AŞ önemli bir ayrıntıyı da atlamadan "Gecikme faizi şirkettin kaynaklarından değil yöneticilerin cebinden ödenecek" diyerek yatırımcının yüreğine su serpti.

NAKİT SIKINTISI YAŞANDI
Ersun Yanal ile yıllığına 1 milyon 350 bin Euro'ya anlaşan Trabzonspor'un borsa şirketi nakit akışında sıkışıklık nedeniyle 31 Ekim'de ödemesi gereken temettüyü ödeyememişti. Önceki gün de Trabzonspor Sportif AŞ borsaya şu açıklamayı gönderdi: "Temettü ertelemesi nedeni ile yatırımcıların uğrayabilecekleri zararları tazmin için, ertelenen süreye isabet edecek olan faiz tutarı, ilgili SPK hükümleri çerçevesinde hesaplanıp yatırımcılara ödenecektir. Yatırımcılara ödenecek olan bu faiz tutarı şirket kaynaklarından değil, şirket yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanacaktır."