kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 16 Kasım 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Türkler hediye etmeyi seviyor... Yapılan açıklamalara göre, Türkiye'de Vertu telefonlar daha çok evlilik yıldönümü gibi özel günlerde hediye edilmek için satın alınıyor.

5 bin Euro'luk lüks telefonu İngilizler'den daha çok aldık

Lüks telefon markası Vertu, Türkiye'deki satışını geçen yıla göre 2.5 kat artırıp 2 bin civarına ulaştırdı. Yoğun ilgi, markaya İstanbul'da mağaza açtırıyor, Ankara'da ise yer aratıyor. Vertu'nun son modeli 5 bin 450 Euro..
En ucuzu 4 bin Euro değerinde olan lüks cep telefonları ile zenginleri konuşturan Vertu, Türkiye'de iki mağaza açmaya hazırlanıyor. Mağazaların ilki 1 Mart 2008'de İstanbul Akaret'lerdeki W Otel'in içinde açılacak. Diğer mağaza için ise Ankara'da yer aranıyor. Vertu yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, 2006 yılında Türkiye'de 800 adet Vertu telefon satıldı ve 2007'de bu rakam 2.5 katına çıktı. Bu da 2007'de Türkiye'de yaklaşık 2 bin Vertu satıldığı anlamına geliyor. Markanın yeni modeli Ascent Ti'nin tanıtımı için Türkiye'ye gelen Vertu Satış Direktörü Ralf Kern, Türkiye'de Vertu satışlarının hızla arttığını belirterek, bundan şaşkınlık duyduklarını ve çok heyecanlandıklarını dile getirdi.

İSTANBUL LÜKSÜN MERKEZİ
Kern, Vertu'nun kendine ait mağazalarının sınırlı sayıda olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Vertu dünyada 500 satış noktasında tüketici ile buluşuyor ama kendi özel konseptli mağaza sayımız 30. Bunlardan biri de yakında Türkiye'de açılacak. İkincisinin görüşmeleri sürüyor. Pazara 2005'te girmemize rağmen buradaki satışlarımız umduğumuzun 10 katı daha iyi gitti. Türkiye'de İngiltere'den fazla satış yapıyoruz. Türk tüketicisi son derece talepkâr. İş, aileleri ve dostlarını gelince çok cömert oluyorlar. Vertu'nun Türkiye'de evlilik yıldönümü gibi özel günlerde hediye edildiğini görüyoruz." Kern, İstanbul'un lüks ürünler için yeni bir merkez haline geldiğini dile getirerek, "Kısa süre öncesine kadar uluslararası lüks marka satın almak isteyen Türkler; Paris, Londra gibi şehirlere gitmek zorundaydı. Oysa artık İstanbul lüks için merkez oldu" diye konuştu. Türklerin lüksten zevk almayı bildiğini belirten Kern, Vertu'nun yükselen satış grafiğinin katlanarak devam etmesini beklediklerini söyledi.