kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Ekim 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Vaillant ile Demirdöküm'ün birleşmesine ilişkin düzenlenen toplantıya Vaillant Group Başkanı Claes Göransson ile eşbaşkan Dieter Muller katıldı.

'Yenilenebilir enerji cihazlarının üretim üssü Türkiye olacak'

İLİŞKİLİ HABERLER
'Yenilenebilir enerji cihazlarının üretim üssü Türkiye olacak'
Vaillant Group Başkanı Claes Göransson, Demirdöküm gibi lider bir markanın Vaillant Group'un bünyesine katılmasıyla Türkiye'nin, Doğu Avrupa pazarının en büyük ihracatçısı haline geleceğini bildirdi. Vaillant Group'un, Demirdöküm'ün toplam hisselerinin yüzde 79'unu satın almasına ilişkin hukuki sürecin sonuçlanmasının ardından birleşmeye ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vaillant Group Başkanı Claes Göransson, Türkiye'nin duvar tipi ısıtıcılarda dünyanın en büyük üçüncü pazarı olduğunu ve üretim maliyetlerinin yüksek olmayışının Türkiye'yi yatırım açısından cazip hale getirdiğini belirtti. Vaillant Türkiye'nin Genel Müdürlüğü ile Vaillant Group/Türkiye'nin Başkanlığını aynı anda yürütecek olan Christoph M. Grosser ise her fiyat aralığındaki geniş ürün yelpazesiyle Türkiye pazarının lideri olmanın yanı sıra dünya pazarında da söz sahibi olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Göransson, "Kesintisiz büyüme yoluyla ekonomiye katkıda bulunurken tüketicilerimizde değer yaratacağız. Demirdöküm'le ısıtıcı ürünlerinin en büyük üretim üssü olurken, Vaillant'la yenilenebilir enerji kullanımını devreye sokacak, ülkeye teknoloji ve know-how aktaracağız. 2015'te hedefimiz 1 milyar Euro'luk iş hacmine ulaşmaktır'' dedi.

DOĞU AVRUPA PAZARI
Göransson, "Demirdöküm gibi lider bir markanın Vaillant Group'un bünyesine katılmasıyla Türkiye, Doğu Avrupa pazarının en büyük ihracatçısı haline gelecek'' diyerek, iki şirketin birleşmesiyle genişleyen ürün gamının, tüketicilerin her fiyat aralığındaki taleplerini en iyi şekilde tatmin edeceğini ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti elde edileceğini kaydetti.