kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Ekim 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

'Kıyafetinle karşılanır beyninle uğurlanırsın'

Feryal Gülman: Türk kadınının şık giyindiğine inanıyorum. Türkiye'de 'kıyafetinle karşılanır, beyninle uğurlanırsın' sözü geçerli..
Sosyetenin 'en şık' kadınları arasında yer alan Feryal Gülman, "Moda hayatın odak noktası olmamalı. Bir kadın olarak Türkiye'nin sosyo-politik durumuna da duyarlı yaklaşmak gerekir" dedi. Şamdan Plus'ın yeni sayısına röportaj veren Gülman, şıklık sırlarını anlattı.

MARKA GİYMEK ŞART DEĞİL

* Fazla dekolteden hoşlanmam. Ayrıca bulunduğum ortama uygun giyinmeye de özen gösteririm. Vazgeçemediğim marka yoktur. Bir kadının güzel giyinmesi için ille de marka giymesi gerekmez.

* Türk kadınının imkanları doğrultusunda şık giyindiği görüşündeyim. Bu konuda çok sevdiğim bir söz vardır; 'Kıyafetinizle karşılanır, beyninizle uğurlanırsınız.' Türkiye'de de bu değer yargılarının önemli olduğunu düşünüyorum.

*
Bu sezon yüksek belli etek ve pantolonlar benim favorim. Balmain'in minicik elbiselerine da bayılıyorum. Ama benim giyemeyeceğim kadar kısalar. Ayrıca kalın bol kazaklar da küresel ısınmadan dolayı bu sene giyilebilirlikten çok uzak geliyor bana.

* Spor kıyafetlerin içinde kendimi rahat hissediyorum ama abile giysiler içinde de kendimi güzel hissediyorum. Bana daha fazla yakıştıklarını düşünüyorum.