kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 18 Ekim 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

"Boşanma fuarı" düzenleniyor!

Yeni Haber
Avusturya'da dünyanın ilk boşanma fuarı düzenleniyor. Başkent Viyana'da 27-28 Ekim günlerinde, daha sonra da Linz ve Graz'da düzenlenecek fuarın amacı, boşanmak üzere olan çiftlerin bu süreçten en az acı ve zahmetle çıkması.

Boşanma oranının geçen yıl yüzde 50'ye çıkarak en yüksek orana yükseldiği Avusturya'daki fuarda çiftler, avukatlardan haklarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra uzmanlardan boşanmadan sonraki yaşamlarını düzenlemeleri için tavsiyeler alabilecek.Fuar, tatsız karşılaşmaları önlemek için cumartesi günü erkekler, pazar
günü de kadınlar için açık olacak.Fuarın organizatörü Anton Barz, bugüne kadar hep evlilik fuarı düzenlediğini, ancak boşanmanın güçlüğü konusunda avukatlarının ve arkadaşlarının kendisine söylediklerinin boşanma fuarı fikrinin doğmasını sağladığını anlattı.

Barz, dünyada ilk olan bu etkinliği yılda iki kez düzenlemeyi amaçladıklarını belirtti. Fuara şu ana kadar avukatlar ve arabulucuların yanı sıra emlakçılar, özel dedektiflik büroları, DNA laboratuarlarının katılımcı olarak başvurduğu kaydedildi.