kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Ekim 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Tecavüzcü şarkıcıya giriş izni yok

Perihan KORKMAZ LONDRA
İngiltere, tecavüz ve hırsızlıktan 9 yıl hapis yatan Jamaikalı ünlü reggae yıldızı Jah Cure'ün ülkeye girişine izin vermedi..
Yeni Bob Marley olarak lanse edilen uluslararası alanda tanınmış Jamaikalı reggae yıldızı Jah Cure (29), Londra'daki Brixton Academy'de vereceği konser için İngiltere'ye gelmeye hazırlanırken İngiliz İçişleri Bakanlığı'nın geçtiğimiz temmuz ayında cezaevinden çıkan yıldızın tecavüz suçundan cezalandırılmış olması nedeniyle ülkeye girişine yasak koyduğu öğrenildi.

ORGANİZATÖR TEPKİSİ
Şarkıcının bu ay içinde Londra'ya giderek ikisi ünlü Brixton Academy'de olmak üzere bir dizi konser vermesi planlanmıştı. Biletlerin tamamının satıldığı konserlerin organizatörleri karara ateş püskürürken, kadın hakları sivil toplum örgütleri ise karardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İngiltere İçişleri Bakanlığı, yıldızın ülkeye girişine yasak koymaya gerekçe olarak tecavüze uğrayanların kendini nasıl hissedeceklerinin düşünüldüğünü gerekçe gösterdi.

CEZAEVİNDE SERVET
1998 yılında bir kadına silah tehdidiyle tecavüz etme ve hırsızlıktan cezaevine konulan Cure, Jamaika'nın başkenti Kingston'daki hapishaneden geçtiğimiz temmuzda çıkmıştı. 4 albüm sahibi Cure, bunlardan 3'ünü cezaevinde kaydetti. Gerçek adı Siccature Alcock olan şarkıcının cezaevindeki üç albümü de en çok satanlar listesinde en üst sırada yer aldı ve büyük servet kazandırdı.